نشست فعالان گردشگری در مهریز


همکاری و هماهنگی بین فعالان امور گردشگری در برنامه ریزی ها و پیگیری برنامه ها برای جذب گردشگران داخلی و خارجی از اهداف برگزاری این نشست بود.

به گزارش روابط عمومی  فرمانداری مهریز،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با قدردانی از بخش خصوصی برای همکاری با دولت در حوزه گردشگری بر اساس ظرفیت های تاریخی و فرهنگی استان بر تداوم برنامه ها و مشارکت در طرح ها تاکید کرد..

مصطفی فاطمی با اشاره به برخورداری شهرستان مهریز از روستاهای ییلاقی و راه اندازی اقامت گاه های بوم گردی ها  و پتانسیل ها و جاذبه های طبیعی و تاریخی در این شهرستان بر ایجاد هشتگ معرفی شهرستان به فعالان صنعت گردشگری تاکید کرد.

حجت الاسلام محی الدینی امام جمعه مهریز با اشاره به ظرفیت های خوب گردشگری در مهریز گفت: از طریق فعالیت های گردشگری با حفظ ارزش ها نسبت به طرح آنها برای مسافران و گردشگران می توان اقدام کرد و صنعت گردشگری با حضور بخش خصوصی و توجه به فرهنگ و ارزش های معنوی مناطق باید در اولویت و محور برنامه های استان قرار گیرد.

رضا زارع زاده فرماندار شهرستان مهریز با اشاره به اینکه به رغم تاریخی بودن مهریز و وجود آثار زیاد و جاذبه های طبیعی و مناطق ییلاقی هنوز منطقه به درستی به گردشگران معرفی نشده است بر پیگیری و اقدام مناسب در این ارتباط تاکید کرد.

زارع زاده افزود:شهرستان مهریز دارای 600 اثر تاریخی شناسایی‌ شده دارد که تاکنون 100 مورد آن به ثبت آثار ملی رسیده و باغ پهلوان پور و قنات حسن‌آباد مشیر و دهنو دو اثری هست که در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده  است و فعالان امور گردشگری باید برای معرفی مهریز و جاذبه های آن همکاری مناسبی داشته باشند و قطعا مسئولان با آنها همراهی خواهند کرد.

در این نسشت فعالان گردشگری و مسئولان اقامتگاه های بوم گردی مهریز بر ضرورت انجام فعالیت های فرهنگی، اطلاع رسانی، حمایت مادی و ارائه تسهیلات و پیگیری در تسریع صدور مجوزها تاکید کردند
آدرس کوتاه :