مهریز مقام نخست استانی را از نظر تعداد کتابخانه روستایی داراست

مهریز مقام نخست استانی را از نظر تعداد کتابخانه روستایی داراست


عضویت نیم بهای کتابخانه ها به مناسبت دهه فجر
مهریز مقام نخست استانی را از نظر تعداد کتابخانه روستایی داراست
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، شهرستان مهریز از نظر تعداد کتابخانه روستایی و کتابخانه نهادی مقام نخست استانی را داراست.
سعید قریشی رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز با اعلام این خبر افزود: شهرستان مهریز دارای 11 کتابخانه شهری و روستایی می‏باشد که تمامی آن‏ها نهادی هستند، همچنین مجوز موقت کتابخانه مشارکتی تبیان )وابسته به اداره تبلیغات اسلامی) نیز صادر شده و این کتابخانه هم به زودی به جمع کتابخانه‏های شهرستان افزوده خواهد شد.
قریشی افزود: این شهرستان با داشتن 5باب کتابخانه روستایی مقام نخست استانی را از این لحاظ داراست و تقریبا تمامی روستاهای بالای 2000 نفر جمعیت شهرستان دارای کتابخانه هستند و هر ماهه بصورت مستمراز سوی نهاد کتابخانه‏های عمومی کشور؛ کتاب و نشریات ادواری برای آنان ارسال می‏گردد.
وی تصریح کرد: این کتابخانه‏ها با عضوگیری مداوم و پیگیری برنامه‏های فرهنگی چون مسابقات کتابخوانی، مسابقات نقاشی و برگزاری نمایشگاه‏ کتاب به مناسبت‏های مختلف توانسته‏اند جایگاه مناسبی در توسعه فرهنگی و پرکردن اوقات فراغت ساکنین روستاهای مذکور داشته باشند.
به گفته وی مجموع زیربنای کتابخانه‏های عمومی مهریز 3 هزار و 691 متر مربع است و داراي 131 هزار و 383 نسخه کتاب می‏باشد.
قریشی ضمن تبریک سی و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت‏: به مناسبت ایام الله دهه فجر، عضویت در کتابخانه‏های عمومی در این دهه به صورت نیم بها و هم‏چنین روز 16 بهمن عضویت برای بانوان رایگان می‏باشد.
وی خاطر نشان کرد: زیارت قبور مطهر شهدا و تجدید میثاق کتابداران با آنان، برگزاری نمایشگاه کتاب امام و انقلاب در کتابخانه‏های عمومی برای آشنایی مراجعین با کتب انقلابی و سیره امام خمینی (ره)‏، افتتاح مرکز اطلاع‏رسانی و کافی‏نت کتابخانه مسجد امام حسین (ع) وروضه الشهداء میرک‏آباد و بازدید کتابداران از خانه سالمندان از دیگر برنامه‏های این دهه می‏باشد.

آدرس کوتاه :