معاون عمراني استاندار: طرح جامع و طرح تفصیلی ۲ طرح مهم در برنامه ریزی و مدیریت شهری است


معاون عمراني استاندار: طرح جامع و طرح تفصیلی ۲ طرح مهم در برنامه ریزی و مدیریت شهری است که در آن نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه‌های مسکونی، صنعتی، بازرگانی، اداری و کشاورزی و تاسیسات و تجهیزات و تسهیلات عمومی مناطق نوسازی، به سازی و اولویت‌های مربوط به آنها تعیین شده است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز جلسه پايش و بررسي طرح تفصيلي شهر مهريز با حضور معاون عمراني استاندار و مدير كل راه و شهرسازي استان و مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان يزد ، فرماندار و جمعي از مسئولين مهريز در محل فرمانداري اين شهستان برگزار شد.

معاون عمران استانداري يزد گفت: در طرح جامع و تفصیلی شهر تمام فعالیت‌های مورد نیاز عمرانی مردم و دستگاه ها بعد از بررسی دقیق مشخص شده و باید با رعایت قوانین توسط مردم و دستگاه‌های اجرایی مدنظر قرار گیرد.

محسن صادقيان ادامه داد: طرح جامع و طرح تفصیلی ۲ طرح مهم در برنامه ریزی و مدیریت شهری است که در آن نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه‌های مسکونی، صنعتی، بازرگانی، اداری و کشاورزی و تاسیسات و تجهیزات و تسهیلات عمومی مناطق نوسازی، به سازی و اولویت‌های مربوط به آنها تعیین شده است.

این مسئول اظهار داشت: تمام فعالیت‌های عمران شهری باید در قالب طرح جامع و تفصیلی و همراهی مردم و بخش های اجرایی برای رفاه و آسایش مردم و ارائه بهتر و بیشتر خدمات انجام شود.

صادقیان از پیگیری شهرداری و شورای اسلامی شهر مهریز به خاطر تصویب این ۲ طرح راهبردی در منطقه تشکر و ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه ها و مردم برنامه ها بنحو مناسب اجرایی شود.

همچنین فرماندار مهریز گفت: طرح تفصیلی در اصل نقشه توسعه ای است که وضعیت برنامه های کلان مناطق را تعیین می کند و به مسئولان نحوه برنامه ریزی شهری را نشان می دهد.

رضا زارع زاده زاده مهریزی افزود: هدف این طرح مهم ارائه بهتر خدمات به مردم و رسیدگی به مطالبات قانونی عموم شهروندان در بخش های فرهنگی و عمرانی و ساخت و سازهای مجاز است.

 


آدرس کوتاه :