مرمت و احياء مجموعه تاریخی مهرپادين شهرستان مهريز شروع شد

مرمت و احياء مجموعه تاریخی مهرپادين شهرستان مهريز شروع شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مرمت و احياء مجموعه تاریخی مهرپادين شهرستان مهريز شروع شد سرپرست  نمایندگی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مهریز ،گفت: محله مهرپادين يک مجموعه قدیمی وتاریخی شهری متعلق به دوران آل مظفر است که مرمت آن شامل قسمت هايي از مسجد ،حسينيه، امامزاده و حمام می باشد. به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد:  علی اصغر صمدیانی گفت : محله مهرپادين با توجه به عناصر با ارزش و تاريخي موجود در آن از قديمي‌ترين محلات و آباديهاي قديم مهريز محسوب مي‌شود كه به لحاظ موقعيت شهري در مجاورت خيابان‌هاي امام حسن مجتبي(ع) قرار دارد.  وی  افزود :  باتوجه به طرح مرمت واحیاءمصوب این مجموعه تاریخی،کاراجرایی مرمت این مجموعه آغازگردید كه در اين راستا لازم است از همکاری وهمیاری هیئت امناء اين مجموعه واهالی محل تقدیر و تشکر گردد. این مجموعه تاریخی به شماره ۲۳۳۳  درفهرست آثار ملي ايران به ثبت رسیده است.
مرمت و احياء مجموعه تاریخی مهرپادين شهرستان مهريز شروع شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مرمت و احياء مجموعه تاریخی مهرپادين شهرستان مهريز شروع شد
سرپرست  نمایندگی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مهریز ،گفت: محله مهرپادين يک مجموعه قدیمی وتاریخی شهری متعلق به دوران آل مظفر است که مرمت آن شامل قسمت هايي از مسجد ،حسينيه، امامزاده و حمام می باشد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد:  علی اصغر صمدیانی گفت : محله مهرپادين با توجه به عناصر با ارزش و تاريخي موجود در آن از قديمي‌ترين محلات و آباديهاي قديم مهريز محسوب مي‌شود كه به لحاظ موقعيت شهري در مجاورت خيابان‌هاي امام حسن مجتبي(ع) قرار دارد. 
وی  افزود :  باتوجه به طرح مرمت واحیاءمصوب این مجموعه تاریخی،کاراجرایی مرمت این مجموعه آغازگردید كه در اين راستا لازم است از همکاری وهمیاری هیئت امناء اين مجموعه واهالی محل تقدیر و تشکر گردد.
این مجموعه تاریخی به شماره ۲۳۳۳  درفهرست آثار ملي ايران به ثبت رسیده است.

آدرس کوتاه :