مراسم گرامیداشت ارتحال امام جمعه فقید مهریز برگزار شد

مراسم گرامیداشت ارتحال امام جمعه فقید مهریز برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله حاج سید محمد باقر حسینی‌منش، امام جمعه فقید مهریز با حضور اقشار مختلف مردم در زینبیه مزویرآباد برگزار شد. حجت‌الاسلام سیدحسین یوسفی تهرانی، مدرس حوزه و دانشگاه ظهر در مراسم گرامیداشت ارتحال امام جمعه فقید مهریز و فرزند شهیدش اظهار داشت: تکریم و تجلیل از عالمان دینی و پاسداشت یاد و خاطره آنها به عنوان یک ارزش والای دینی و اخلاقی، همواره یک وظیفه مهم محسوب می‌شود. وی ادامه داد: عالمان دینی در طول حیات خود برای احیا و نشر آموزه‌های مکتب حیات‌بخش اسلام زحمات فراوانی کشیده‌اند. یوسفی تهرانی عنوان کرد: عزت امروز در بین ملل اسلامی و کشور ما همه به خاطر دین و گسترش تعالیم اسلامی در بین مردم و نسل جوان و تلاش‌های طاقت فرسا و مخلصانه این افراد است. وی با اشاره به نقش و جایگاه روحانیت به ویژه ائمه جمعه در گسترش فرهنگ ناب اسلامی بیان کرد: روحانیت احیاگران دین خدا هستند و رسالت اصلی آنها نهادینه‌سازی فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه است. مشاور امور روحانیون استاندار، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد، امام جمعه مهریز، امام جمعه مروست، فرماندار مهریز و جمعی از مسئولان استان و شهرستان و روحانیت در این مراسم حضور داشتند. مرحوم آیت‌الله حاج سید محمد باقر حسینی‌منش به مدت 10 سال به عنوان نخستین امام جمعه مهریز نسبت به ارشاد مردم و تبلیغ دین فعالیت کردند. وی در سال 1377 و در سن 73 سالگی دعوت حضرت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت. یکی از فرزندان وی به نام سیدمحسن حسینی‌منش نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس به فیض عظیم شهادت نایل آمد.
مراسم گرامیداشت ارتحال امام جمعه فقید مهریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله حاج سید محمد باقر حسینی‌منش، امام جمعه فقید مهریز با حضور اقشار مختلف مردم در زینبیه مزویرآباد برگزار شد.
حجت‌الاسلام سیدحسین یوسفی تهرانی، مدرس حوزه و دانشگاه ظهر در مراسم گرامیداشت ارتحال امام جمعه فقید مهریز و فرزند شهیدش اظهار داشت: تکریم و تجلیل از عالمان دینی و پاسداشت یاد و خاطره آنها به عنوان یک ارزش والای دینی و اخلاقی، همواره یک وظیفه مهم محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: عالمان دینی در طول حیات خود برای احیا و نشر آموزه‌های مکتب حیات‌بخش اسلام زحمات فراوانی کشیده‌اند.
یوسفی تهرانی عنوان کرد: عزت امروز در بین ملل اسلامی و کشور ما همه به خاطر دین و گسترش تعالیم اسلامی در بین مردم و نسل جوان و تلاش‌های طاقت فرسا و مخلصانه این افراد است.
وی با اشاره به نقش و جایگاه روحانیت به ویژه ائمه جمعه در گسترش فرهنگ ناب اسلامی بیان کرد: روحانیت احیاگران دین خدا هستند و رسالت اصلی آنها نهادینه‌سازی فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه است.
مشاور امور روحانیون استاندار، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد، امام جمعه مهریز، امام جمعه مروست، فرماندار مهریز و جمعی از مسئولان استان و شهرستان و روحانیت در این مراسم حضور داشتند.
مرحوم آیت‌الله حاج سید محمد باقر حسینی‌منش به مدت 10 سال به عنوان نخستین امام جمعه مهریز نسبت به ارشاد مردم و تبلیغ دین فعالیت کردند.
وی در سال 1377 و در سن 73 سالگی دعوت حضرت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.
یکی از فرزندان وی به نام سیدمحسن حسینی‌منش نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس به فیض عظیم شهادت نایل آمد.

آدرس کوتاه :