مدیر جدید حوزه علمیه مهریز معرفی شد

مدیر جدید حوزه علمیه مهریز معرفی شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، حجت‌الاسلام علی رهواره به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه مهریز معرفی شد. مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) مهریز صبح امروز در محل فرمانداری مهریز با حضور حجت‌الاسلام شمس مدیر حوزه‌های علمیه استان یزد، امام جمعه و فرماندار مهریز و جمعی از روحانیون و مسئولان این شهرستان برگزار شد. حجت‌الاسلام شمس، مدیر حوزه‌های علمیه استان در این مراسم بیان کرد: با وجود همه دشمنی‌های موجود با نظام اسلامی ما توانسته‌ایم با داشتن محتوای غنی و معارف بی‌نظیر قرآن و عترت، ظرفیت‌های عظیم حوزه و داشتن رهبری حکیم و فرزانه و داشتن مردمی متدین در برخورد با دشمن موفقیت خوبی داشته‌ایم. وی افزود: امروز از نعمت رهبری آیت‌الله خامنه‌ای برخوردار هستیم و باید قدردان آن بوده و رهنمودهای آن عالم فرزانه را منشأ اهداف خود قرار دهیم. شمس بر شناسایی مشکلات و نیازهای فرهنگی و اجتماعی جامعه به ویژه جوانان توسط طلاب تاکید کرد. وی غنی‌سازی دانش علمی را برای طلاب در مقابله با حملات دشمن از مؤثرترین موارد دانست و اظهار داشت: این اندیشه که علم در دانشگاه‌هاست، از نشانه‌های فعالیت دشمنان روحانیت بوده و این به علت عقب‌نشینی طلاب و حوزه‌های علمیه است. امام جمعه مهریز نیز در این مراسم بر ضرورت ارتقای امور تبلیغی در جامعه تاکید کرد و افزود: همسو با رشد فکری طبقات مختلف جامعه امر تبلیغ توسط طلاب باید ارتقا یابد. علی برهان دو وظیفه سنگین طلاب را فهم و شناخت عمیق دین، و ابلاغ و تبلیغ آن دانست و عنوان کرد: ایفای این دو مسئولیت مهم و اساسی در جامعه جز با سه ابزار مهم علم، ایمان و عقلانیت امکان‌پذیر نبوده و از این‌رو باید برای انجام این دو وظیفه خطیر، به نحو هرچه شایسته‌تر، قدرت علمی طلاب و فضلا به نحو مناسب تضمین شود و این ممکن نخواهد شد مگر با اهتمام هرچه بیشتر و تلاش هرچه وافرتر طلاب و نیز نظارت و برنامه‌ریزی هرچه کامل‌تر مسئولان و متصدیان امور حوزه‌های علمیه. در این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام فلاح تجلیل و حجت‌الاسلام علی رهواره به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه مهریز معرفی شد.  
مدیر جدید حوزه علمیه مهریز معرفی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، حجت‌الاسلام علی رهواره به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه مهریز معرفی شد.
مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) مهریز صبح امروز در محل فرمانداری مهریز با حضور حجت‌الاسلام شمس مدیر حوزه‌های علمیه استان یزد، امام جمعه و فرماندار مهریز و جمعی از روحانیون و مسئولان این شهرستان برگزار شد.
حجت‌الاسلام شمس، مدیر حوزه‌های علمیه استان در این مراسم بیان کرد: با وجود همه دشمنی‌های موجود با نظام اسلامی ما توانسته‌ایم با داشتن محتوای غنی و معارف بی‌نظیر قرآن و عترت، ظرفیت‌های عظیم حوزه و داشتن رهبری حکیم و فرزانه و داشتن مردمی متدین در برخورد با دشمن موفقیت خوبی داشته‌ایم.
وی افزود: امروز از نعمت رهبری آیت‌الله خامنه‌ای برخوردار هستیم و باید قدردان آن بوده و رهنمودهای آن عالم فرزانه را منشأ اهداف خود قرار دهیم.
شمس بر شناسایی مشکلات و نیازهای فرهنگی و اجتماعی جامعه به ویژه جوانان توسط طلاب تاکید کرد.
وی غنی‌سازی دانش علمی را برای طلاب در مقابله با حملات دشمن از مؤثرترین موارد دانست و اظهار داشت: این اندیشه که علم در دانشگاه‌هاست، از نشانه‌های فعالیت دشمنان روحانیت بوده و این به علت عقب‌نشینی طلاب و حوزه‌های علمیه است.
امام جمعه مهریز نیز در این مراسم بر ضرورت ارتقای امور تبلیغی در جامعه تاکید کرد و افزود: همسو با رشد فکری طبقات مختلف جامعه امر تبلیغ توسط طلاب باید ارتقا یابد.
علی برهان دو وظیفه سنگین طلاب را فهم و شناخت عمیق دین، و ابلاغ و تبلیغ آن دانست و عنوان کرد: ایفای این دو مسئولیت مهم و اساسی در جامعه جز با سه ابزار مهم علم، ایمان و عقلانیت امکان‌پذیر نبوده و از این‌رو باید برای انجام این دو وظیفه خطیر، به نحو هرچه شایسته‌تر، قدرت علمی طلاب و فضلا به نحو مناسب تضمین شود و این ممکن نخواهد شد مگر با اهتمام هرچه بیشتر و تلاش هرچه وافرتر طلاب و نیز نظارت و برنامه‌ریزی هرچه کامل‌تر مسئولان و متصدیان امور حوزه‌های علمیه.
در این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام فلاح تجلیل و حجت‌الاسلام علی رهواره به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه مهریز معرفی شد.

 

آدرس کوتاه :