مديركل تبليغات اسلامي استان يزد: مرحوم صدوقي نگاهي ولايتي و حكومتي به دين داشت

مديركل تبليغات اسلامي استان يزد: مرحوم صدوقي نگاهي ولايتي و حكومتي به دين داشت


نشست روحانیون مستقر و طرح هجرت مهریز برگزار شد
مديركل تبليغات اسلامي استان يزد: مرحوم صدوقي نگاهي ولايتي و حكومتي به دين داشت

خبرگزاري فارس: مديركل تبليغات اسلامي استان يزد با گراميداشت ياد و خاطره امام جمعه فقيد يزد گفت: مرحوم صدوقي نگاهي ولايتي و حكومتي به دين داشت.


به گزارش خبرگزاري فارس از مهريز، حجت‌الاسلام محمدشريف حسيني كوهستاني پيش از ظهر امروز در نشست روحانيون طرح مستقر و هجرت شهرستان مهريز ضمن تسليت ارتحال مرحوم حجت‌الاسلام محمدعلي صدوقي، به ويژگي‌ها و خصوصيات زندگاني آن عالم وارسته و مجاهد پرداخت و افزود: حضور گسترده مردم دارالعباده يزد در مراسم تشييع پيكر آن مرحوم گواهي بر عمق عشق و علاقه به اين عالم بزرگوار و روحانيت و نظام جمهوري اسلامي ايران است.
وي اظهار داشت: حجت‌الاسلام صدوقي همانند پدر گراميشان، چهارمين شهيد محراب، از مردان بزرگ تاريخ و حاميان ولايت بود و نقش و تاثير بسزايي در جريان انقلاب اسلامي داشت.
مديركل تبليغات اسلامي استان يزد همچنين ادامه داد: صبر و استقامت وي در سختي‌ها و مصيبت‌‌ها مثال زدني بود و در اين‌گونه مواقع نه تنها خود صبوري مي‌كرد بلكه اطرافيان را نيز به صبر و شكيبايي در راه خدا دعوت مي‌‌كرد و نگاهي ولايتي و حكومتي به دين داشت.
حسيني كوهستاني، صداقت و نظم را دو ويژگي بارز مرحوم صدوقي اعلام كرد و افزود: مرحوم حجت‌الاسلام به دستگاه قضايي كامل آشنا بود و سخنان او نيز پشتوانه قانوني داشت كه اين نقطه قوتي براي ساير مديران استان بود.
وي گفت: نگاه مرحوم صدوقي، نگاه به نظام بود نه به جناح، او در حمايت از روحانيت لحظه‌اي دريغ نداشت.
مديركل تبليغات اسلامي استان يزد بيان داشت: روحانيان متعهد و ايمان‌مدار، همواره در سخت‌ترين شرايط از اسلام و ميهن اسلامي خود دفاع كرده و حماسه‌هاي جاويد آفريده‌اند و اينان بودند كه در جبهه‌ها، شورانگيزترين حماسه بشري را آفريدند و با خون سرخشان، نهال نوپاي انقلاب اسلامي را به ثمر رسانيدند.
وي مهم‌ترين سرمايه روحانيت و دفاع از اسلام را، مرجعيت و ولايت‌فقيه دانست.
مشاور استاندار يزد در امور روحانيون نيز در اين مراسم به بيان ويژگي‌هاي مرحوم صدوقي پرداخت و نقش روحانيت در جامعه كنوني را تشريح كرد.
حجت‌الاسلام رحماني خاطرنشان كرد: سازمان تبليغات بايد پلي براي هدايت جامعه باشد و روحانيان نيز در اين مسير نقش بسزا و ارزنده‌اي را ايفا مي‌كنند.
وي ادامه داد: هدايت و مشاوره جوانان هم در مسجد و هم در اماكن عمومي از عمده وظايف روحانيون است كه بايد در سرلوحه و اولويت كاري خود قرار دهند.
مشاور استاندار يزد در امور روحانيون در ادامه ضمن تبريك اعياد شعبانيه به ويژه ولادت با سعادت امام زمان (عج)، با تأكيد بر ضرورت خرافات‌زدايي از جامعه خاطر‌نشان كرد: با در نظر‌گرفتن رواج فرهنگ مهدويت در جامعه به ويژه در ميان قشر جوان، استعمار و عوامل داخلي آن، با ايجاد و گسترش خرافات در جامعه تلاش مي‌كنند تا اصل موضوع انتظار فرج را زير سئوال ببرند كه لازم است سخنرانان و صاحبان تريبون از فرصت نيمه شعبان براي خرافات‌زدايي در موضوع مهدويت تلاش مضاعف داشته باشند.
رحماني با اشاره به فرمايشات اخير رهبر معظم انقلاب در مورد مهدويت اظهار داشت: نيمه شعبان، بهترين فرصت براي خرافات‌زدايي در مورد مهدويت است و لازم است ديدگاه‌ها و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب در مورد مهدويت و فلسفه انتظار به صورت مبسوط در قالب بروشور در اختيار مردم به ويژه جوانان قرار گيرد.

آدرس کوتاه :