فرماندار مهریز: تحکیم بنیان خانواده مهم‌ترین هدف کمیته بانوان باشد

فرماندار مهریز: تحکیم بنیان خانواده مهم‌ترین هدف کمیته بانوان باشد


نخستین جلسه کمیته بانوان شهرستان مهریز در سال 91 برگزار شد
فرماندار مهریز: تحکیم بنیان خانواده مهم‌ترین هدف کمیته بانوان باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مهدی کیانی‌مقدم در نخستین جلسه کمیته بانوان شهرستان مهریز در سال جاری با اشاره به اهمیت نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: نگاه اسلام به زن برخواسته از حکمت و مصلحتی است که خداوند متعال در نظر گرفته و هر چه سعی کنیم به این دیدگاه نزدیک‌تر شویم، اهمیت نقش آنان در اجتماع افزایش و حقوق آنها بیشتر ادا خواهد شد.
وی با بیان اینکه امکانات و ظرفیت‌های جامعه مطابق به نیازهای زنان نیست، تأکید کرد: در جامعه کنونی باید تمهیداتی اندیشه شود تا استعدادهای زنان با توجه به ظرفیت آنان شکوفا شود.
کیانی‌مقدم عنایات مقام معظم رهبری به جایگاه زن را یادآور شد و افزود: رهنمودها و دستورات مقام معظم رهبری به سوی پیدا کردن جایگاه واقعی زن در جامعه و حضور درخشان و تأثیرگذار آنان در اجتماع است و این نشان‌دهنده عزم جمهوری اسلامی ایران برای رساندن زن به جایگاه واقعی آن است که البته موانعی نیز وجود دارد که همه باید برای رفع آن تلاش کنیم.
وی به تبیین وظایف و نقش کمیته بانوان اشاره کرد و بیان داشت: انتظار ما از کمیته بانوان این است که به کمک فعال‌سازی همه ظرفیت‌هایی که در دستگاه‌های اجرایی وجود دارد بهره‌برداری از آنها نقش زنان در جامعه را پررنگ‌تر کنند.
کیانی‌مقدم تحکیم بنیان خانواده را مهم‌ترین هدف کمیته بانوان برشمرد و گفت: برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و نشست‌هایی در راستای رفع مشکلات خانوادگی و همایش‌های مشاوره‌ای برای بانوان و خانواده‌ها باید در رأس برنامه‌های کمیته بانوان قرار گیرد.
وی با تأکید بر فرهنگ‌سازی برای فعال کردن بخش ورزش بانوان گفت: افزایش برنامه‌های ورزشی هم‌چون پیاده‌روی و ورزش همگانی برای بانوان، برگزاری جلسات و نشست‌های مشاوره‌ای حقوقی و خانوادگی، اجرای برنامه‌های کمیته را برای بالا بردن اعتماد به نفس و پرورش و تقویت خودباوری بانوان، ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی بانوان شهرستان باید توسط این کمیته اجرا شود.
وی بر نقش بسیج در حفظ و انسجام خانواده‌ها تأکید کرد و گفت: بسیج می‌تواند نقش ارزنده‌ای در این راستا ایفا کند که مهم‌ترین آنها حلقه‌های تربیتی شجره طیبه صالحین است.
در این نشست مقرر شد دستگاه‌های اجرایی لیست برنامه‌های پیشنهادی روز زن مصادف با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) را به کمیته بانوان ارسال کنند.

آدرس کوتاه :