فرماندار مهریز:تجلیل از پیشکسوتان ، تکریم شان و منزلت علم و دانش است

شناسه : 3267330

فرماندار مهریز:تجلیل از پیشکسوتان ، تکریم شان و منزلت علم و دانش است
فرماندار مهریز گفت: تجلیل از پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت در اصل تکریم علم و دانش و ارزش نهادن به مقام فرهختگان و اندیشمندانی است که در تربیت نسل جوان نقش آفرین بوده اند .

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش مهريز:

 فرماندار مهریز   درهمایش تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی این شهرستان در کانون فرهنگی تربیتی شهید کشاورزی با قدردانی از تمامی فعالان علم و دانش و دست اندرکاران برگزاری این همایش ، یاد و خاطره شهدا و فرهنگیان شهید را گرامی داشت .

سید محمد رستگاری اظهار داشت: موفقیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف مدیون کسانی است که برای اعتلای فرهنگ این مرز و بوم و تربیت انسان های توانمند و موفق  طی سال های گذشته فداکاری کرده اند .

فرماندار مهریز در ادامه یکی از برنامه های مهم این شهرستان در حوزه اجرایی و فرهنگی را استفاده مستمر از نظرات و دیدگاه های پیشکسوتان و فرهیختگان حوزه تعلیم و تربیت ذکر کرد .

رستگاری گفت: باید از فکر ، نظر و  تجربیات گرانقدر فرهنگیان و عموم پیشکسوتان استفاده کرد که قطعا تحقق این امر که خواسته دولت و نظام اسلامی است نتایج بس ارزشمندی را به همراه خواهد داشت .

در ادامه معاون تربيت بدني آموزش و پرورش استان یزد با گرامیداست روز مبعث و تبریک آن به فرهنگیان و با قدردانی از تلاش های آموزش و پرورش مهریز در تکریم فرهنگیان و پیشکسوتان فرهنگی به اهمیت تکریم این قشر اثر گذار اشار کرد .

" رضا قانع " افزود: همه ما در هر موقعیت و مقامی که هستیم باید به جایگاه و نقش فرهنگیان و بخصوص پیشکسوتان آن ارزش و احترام قائل شویم و آموزش و پرورش در این رابطه همواره وظیفه خود می داند که مقام معلمان را پاس بدارد .

همچنین مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز با تبریک اعیاد ماه رجب و بخصوص مبعث حضرت خاتم النبیین (ص) و  خیرمقدم به فرهنگیان و پیشکسوتان آموزش و پرورش به اهدف برگزاری این همایش اشاره کرد .

" سید علی کارآموز " اظهار داشت: از جمله وظایف همیشگی این است که باید به مقام علم و دانش و پیشکسوتان تعلیم و تربیت ارج نهاد و از نظرات و تجربیات آنها در طول سال استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: پیشکسوتان فرهنگی با تلاش های طاقت فرسایی که در این بخش نسبت به جامعه و تربیت جوانان برومند داشته اند حق بزرگی بر گردن همگان دارند و  قدرشناسی در تکریم  و تعظیم آنها و استفاده از تجربیات گرانقدرشان وظيفه ما است

نايب رئيس هيئت مديره كانون بازنشستگان كشوري مهريز نيز  دراین همايش گفت: كانون هاي بازنشستگي به لحاظ ساختاري و نيروهاي باتجربه ظرفيت هاي گسترده اي براي خدمات رساني به هم نوعان خود و ديگر اقشار جامعه دارند.

سيد جليل عقيلي افزود: در صورتي كه دستگاه هاي اجرايي از اين كانون ها حمايت كنند، قطعا آثار و تبعات مثبتي در فعاليت هاي اجتماعي بازنشستگان حاصل خواهد شد.

وي در ادامه گزارشي از فعاليتها و برنامه هاي انجام شده دركانون در راستاي رفاه بازنشتگان كشوري به وي‍‍‍‍زه فرهنگيان ارائه نمود.

 

در این مراسم که جمع زیادی از پیشکسوتان  و بازنشستگان آموزش و پرورش مهریز حضور داشتند چند برنامه مذهبی و فرهنگی در حال و هوای مبعث اجرا شد که مورد اقبال حاضرین قرار گرفت .

از جمله این برنامه های اجراء شده می توان به سرود دانش آموزان یس در خصوص امام زمان (عج) و همچنین پیامبر اعظم (ص) و سعرخوانی میرزا غلامحسین زارع ببدکی از شاعران پیشکسوت مهریز ،قرائت دكلمه و اجرای هنرمند مطرح استان اشاره کرد .

اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و صرف شام در پایان این همایش صورت گرفت .

شهرستان مهریز داراي حدود ۴۰۰ پیشکسوت فرهنگی است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

 

پرتال جامع امام خميني (ره)

پرتال جامع امام خميني (ره)

پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري

پرتال جامع امام خميني (ره)

يزدخبر

حاشيه

پايگاه اطلاع رساني دولت

پرتال وزارت كشور

پرتال استانداريحاشيه