فرماندار مهریز: اصلاح جامعه در گرو اصلاح فرهنگ است


فرماندار مهریز با اشاره به فرمایش حضرت امام (ره) در مقوله فرهنگ تاکید کرد ما معتقدیم اگر فرهنگ اصلاح شود، اقتصاد ، جامعه و سیاست هم اصلاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز رضا زارع زاده فرماندار مهریز در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی دهستان بهادران ، با اشاره به  تقویت فرهنگی  نیرو های جوان برای آینده نظام گفت: شورای فرهنگ عمومی و فرهنگی روستاها از جمله نیازمندی ها برای ترویج و نشر فرهنگ دینی و اسلامی است

 

رضا زارع زاده با اشاره به  فرمایش حضرت امام (ره) در مقوله فرهنگ تاکید کرد ما معتقدیم اگر فرهنگ اصلاح شود، اقتصاد ، جامعه و سیاست هم اصلاح خواهد شد.

زارع زاده با بیان اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی به معنای فرهنگ سازی در خصوص مسایل کلان و خرد جامعه است، گفت: باید مسئولان با اجرای قوانین در سازمان ها و دستگاه های مربوطه به عنوان الگوهای عینی جامعه پیشتاز گونه عمل کنند.

وی شورای فرهنگ عمومی روستاها را از جمله نیازمندی ها برای ترویج و نشر فرهنگ دینی و اسلامی برشمرد.

همچنین حجت الاسلام محی الدینی امام جمعه شهر مهریز با بیان اینکه تشریح الگوهای اسلامی برای جوانان از ضروریات تعالیم خانواده ها و عملکردهای مسوولان است، گفت: با زیرساختهای فرهنگی و تمرکز بر آن و همچنین بررسی های جامعه شناسانه نمادهای فرهنگی غربی نسبت به خنثی سازی تهاجم فرهنگی اقدام و این باور در خانواده ها نیز فراگیر شود.

حجت الاسلام فتاحی امام جمعه دهستان بهادران ضمن  اشاره به پتانسیل های این دهستان گفت: یکی از معضلاتی که جوانان امروزی به آن دچار شده اند به مسایل اعتقادی و ریشه ای برمی گردد که گرایش به سنتهای بومی و ملی در آنها کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه تصمیم گیری در مورد جوانان و برنامه ریزی در این خصوص پیچیده است گفت: جوانان تشکیل دهنده سرمایه اجتماعی هر جامعه ای هستند و متولیان امر در رابطه با اشتغال، ازدواج و اسکان به عنوان نیازهای ضروری این قشر اهتمام داشته باشند.
آدرس کوتاه :