طی شصت سال /فقط ۱۰ میلیون تن باطله از معدن سرب و روی مهدی آباد برداشت شد


فرماندار مهریز گفت: بیش از ۶۰ سال از فعالیت بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه می گذرد اما در این مدت فقط ۱۰ میلیون تن باطله از این معدن برداشت شده است.

سید محمد رستگاری، در مراسم آغاز به کار عملیات باطله‌ برداری مجتمع سرب و روی و باریت مهدی ‌آباد بهادران مهریز  اظهار داشت: با وجود اینکه این معدن از سال ۱۳۲۹ فعالیت خود را آغاز کرده، عملا کار جدی در این معدن انجام نشده و از باطله ‌برداری‌ های انجام شده نیز هیچ عایدی نصیب مهریز نشده است.

فرماندار مهریز تصریح کرد: در طول بیش از ۶۰ سال گذشته، ۱۰ میلیون تن باطله از معدن برداشت شده اما این شرکت قرار است ۱۸۰ میلیون تن باطله ‌برداری انجام دهد ضمن اینکه ظرف مدت سه سال، شرکت فرآوری روی نیز در جوار این معدن تاسیس شود.

وی در مورد اشتغال و رونق اقتصادی شهرستان مهریز به دنبال آغاز فعالیت این معدن نیز عنوان کرد: در حوزه اشتغال تاکید ما بر این است که از ظرفیت دهستان بهادران و روستاهای آن و مهریز استفاده شود و با در نظر گرفتن اولویت برای نیروهای آماده به کار این مناطق، سایر نیروهای مورد نیاز این مجموعه از خارج از شهرستان تامین شود.

معدن سرب و روی مهدی ‌آباد بهادران با ۲۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی شامل ۷۰ درصد روی و ۳۰ درصد سرب، یکی از بزرگترین معادن خاورمیانه به شمار می‌ رود.

 


آدرس کوتاه :