سعید قریشی مسئول و خزانه دار کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز از وجود بیش از 59 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های این شهرستان خبر داد

سعید قریشی مسئول و خزانه دار کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز از وجود بیش از 59 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های این شهرستان خبر داد


سعید قریشی مسئول و خزانه دار کتابخانه های عمومی شهرستان   مهریز از وجود بیش از 59 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های این شهرستان خبر داد وی در گزارشی گفت: كتابخانه‌ها همواره نقشي مهم در راستاي فرهنگ‌سازي در جامعه را بر عهده داشته‌اند زيرا فلسفه وجودي كتابخانه، خدمت به جامعه و بهره‌گيري هر چه بيشتر از منابع دانش در جهت پيشرفت و تعالي انسان است . وی افزود : شهرستان مهریز با جمعیتی در حدود 50 هزار نفر دارای 5 کتابخانه است که همه در حوزه شهر وجود دارند و در روستاها   هیچ کتابخانه ای وجود ندارد یکی از این کتابخانه نیز به علت کمبود نیرو   به صورت پاره وقت فعالیت میکند و همواره کمبود نیرو یکی از مشکلات مهم کتابخانه های مهریز بوده است. قریشی در ادامه از وجود 47292 جلد کتاب در کتابخانه ها خبر داد و گفت در کتابخانه های مهریز علاوه بر   وجود بیش از 59 هزار نسخه کتاب   3700 نسخه کتاب کودک. 122 نسخه کتاب بریل مخصوص نابینایان و 318 نسخه کتاب غیر فارسی در کتابخانه ها وجود دارد. وی خاطر نشان کرد:شهرستان مهریز 2456 نفر عضو فعال در کتابخانه ها دارد که از این تعداد 65 در صد عضویت   را بانوان   و35 در صد را اقایان تشکیل میدهند.   قريشي خاطرنشان كرد: از پنج كتابخانه عمومي موجود در شهرستان مهريز، كتابخانه عمومي مجتمع فرهنگي اداره ارشاد با بيش از 12 هزار جلد كتاب از لحاظ درجه فرهنگي، يك شناخته شده است و كتابخانه عمومي شماره يك شهرستان با دارا بودن بيش از 20 هزار جلد كتاب درجه دو محسوب مي‌شود و كتابخانه‌هاي بقيه‌الله و شهيد مطهري و شهيد كشاورزي نيز در درجه 3 فرهنگي قرار دارند. وي يادآور شد: كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان مهريز زير نظر انجمن كتابخانه هاي عمومي هستند و در راستاي سياست نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور مشغول فعاليت هستند. رئيس كتابخانه‌هاي شهرستان مهريز افزود: به تعداد هر 10 هزار نفر يك كتابخانه در شهرستان و به ازاي هر 6 هزار نفر يك كتابخانه در شهر مهريز موجود است. وي تاكيد كرد: با توجه به وضعيت كتب موجود در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان به هر نفر مهريزي بيش از يك جلد كتاب اختصاص دارد. وی در پایان افزود : با توجه به اینکه در شهرستان های دیگر و در خود استان کتابخانه ها به سیستم اینترنت برای دسترسي به انواع منابع اطلاعاتي، توانايي استخراج، تحليل، بهينه‌سازي و كاربرد اطلاعات صحيح وجود دارد در شهرستان مهریز از وجود چنین امکاناتی خبری نیست .
سعید قریشی مسئول و خزانه دار کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز از وجود بیش از 59 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های این شهرستان خبر داد

سعید قریشی مسئول و خزانه دار کتابخانه های عمومی شهرستان  مهریز از وجود بیش از 59 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های این شهرستان خبر داد

وی در گزارشی گفت: كتابخانه‌ها همواره نقشي مهم در راستاي فرهنگ‌سازي در جامعه را بر عهده داشته‌اند زيرا فلسفه وجودي كتابخانه، خدمت به جامعه و بهره‌گيري هر چه بيشتر از منابع دانش در جهت پيشرفت و تعالي انسان است .

وی افزود : شهرستان مهریز با جمعیتی در حدود 50 هزار نفر دارای 5 کتابخانه است که همه در حوزه شهر وجود دارند و در روستاها  هیچ کتابخانه ای وجود ندارد یکی از این کتابخانه نیز به علت کمبود نیرو  به صورت پاره وقت فعالیت میکند و همواره کمبود نیرو یکی از مشکلات مهم کتابخانه های مهریز بوده است.

قریشی در ادامه از وجود 47292 جلد کتاب در کتابخانه ها خبر داد و گفت در کتابخانه های مهریز علاوه بر  وجود بیش از 59 هزار نسخه کتاب  3700 نسخه کتاب کودک. 122 نسخه کتاب بریل مخصوص نابینایان و 318 نسخه کتاب غیر فارسی در کتابخانه ها وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد:شهرستان مهریز 2456 نفر عضو فعال در کتابخانه ها دارد که از این تعداد 65 در صد عضویت  را بانوان  و35 در صد را اقایان تشکیل میدهند.

 قريشي خاطرنشان كرد: از پنج كتابخانه عمومي موجود در شهرستان مهريز، كتابخانه عمومي مجتمع فرهنگي اداره ارشاد با بيش از 12 هزار جلد كتاب از لحاظ درجه فرهنگي، يك شناخته شده است و كتابخانه عمومي شماره يك شهرستان با دارا بودن بيش از 20 هزار جلد كتاب درجه دو محسوب مي‌شود و كتابخانه‌هاي بقيه‌الله و شهيد مطهري و شهيد كشاورزي نيز در درجه 3 فرهنگي قرار دارند.
وي يادآور شد: كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان مهريز زير نظر انجمن كتابخانه هاي عمومي هستند و در راستاي سياست نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور مشغول فعاليت هستند.

رئيس كتابخانه‌هاي شهرستان مهريز افزود: به تعداد هر 10 هزار نفر يك كتابخانه در شهرستان و به ازاي هر 6 هزار نفر يك كتابخانه در شهر مهريز موجود است.
وي تاكيد كرد: با توجه به وضعيت كتب موجود در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان به هر نفر مهريزي بيش از يك جلد كتاب اختصاص دارد.

وی در پایان افزود : با توجه به اینکه در شهرستان های دیگر و در خود استان کتابخانه ها به سیستم اینترنت برای دسترسي به انواع منابع اطلاعاتي، توانايي استخراج، تحليل، بهينه‌سازي و كاربرد اطلاعات صحيح وجود دارد در شهرستان مهریز از وجود چنین امکاناتی خبری نیست .

آدرس کوتاه :