زنگ سپاس از مقام معلم در مدارس مهریز نواخته شد

زنگ سپاس از مقام معلم در مدارس مهریز نواخته شد


امام جمعه مهريز: معلمان می بایست صاحب نظرانه و مجتهدانه علم و دانش را به دانش آموزان فرا دهند
زنگ سپاس از مقام معلم در مدارس مهریز نواخته شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز، در آغازین روز هفته معلم و به نشان قدر دانی از معلمان ،"زنگ سپاس معلم" طی مراسمی با حضور  حجت الاسلام والمسلمین برهان امام جمعه مهریز، مهدي كياني مقدم فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان در مدرسه راهنمایی نمونه دکتر احمد زارعزاده نواخته شد.
حجت الاسلام و المسلمین برهان امام جمعه مهریز در بیان مقام معلم گفت: در شان و منزلت مقام معلم همین بس که روز شهادت بهترین یاران حضرت امام (ره) و سربازان امام زمان(عج) به نام روز معلم نامکذاری شده است.
وی افزود: این روز هویت مقام و منزلت معلم را می رساند و هر کس جز معلم نمی تواند پهلو بزند به شهید مطهری و ادامه دهنده راه او باشد.
امام جمعه مهریز تمامی کتب و آثار شهید مطهری را مرجع ارزنده ای برای تقویت باورهای دینی دانست و در توصیه ای به دانش آموزان، مطالعه کتاب های داستان راستان و تعلیم و تربیت شهید مطهری را سفارش کرد.
وی افزود: معلمان می بایست صاحب نظرانه و مجتهدانه علم و دانش را به دانش آموزان فرا دهند تا آنان نیز در آینده جزء صاحب نظران کشور عزیزمان ایران شوند و آینده ای درخشان را برای این ملت رقم زنند.
وي، همچنين خواستار ترويج مطالعه کتب استاد مطهري شد و افزود: شهيد مطهري حقيقتا معلمي بود كه دانش، ايمان و عمل را با هم داشت و از اين رو ايشان بهترين الگو براي استادان، معلمان و مربيان جامعه ما مي باشد.
تلاوت ایاتی چند از کلام الله مجید، قرائت پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان و اجرای گروه سرود همگانی مدرسه از دیگر برنامه های این روز به یاد ماندنی بود.

آدرس کوتاه :