زندگی نامه شهيد ميرزا محمد زارع‌زاده

زندگی نامه شهيد ميرزا محمد زارع‌زاده


ميرزامحمد هدف گلوله‌ي مأموران رژيم قرار گرفت و با خون پاك خويش نهال تنومند انقلاب اسلامي را آبياري كرد
زندگی نامه شهيد ميرزا محمد زارع‌زاده
شهيد ميرزا محمد زارع‌زاده
نام پدر: علي‌‌اكبر                    يگان اعزام كننده: مردمي
محل تولد: یزد                       چگونگي شهادت:
تاريخ تولد:                            محل دفن:گلزارشهداي بغدادآبادسفلی
وضعيت تأهل: مجرد           تاريخ شهادت: 27/10/57
محل شهادت: يزد .ساواک    سن شهادت:
مبارزه با طاغوت كه از سالها پيش در ايران اسلامي شروع شده بود در سالهاي نزديك به پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي به اوج رسيد. خيابانها مركز تجمع و اظهار نفرت و انزجار از طاغوت بود. شهيد ميرزا احمد زارع‌زاده از مبارزان خستگي‌ناپذير دوره‌ي حكومت ستم‌شاهي بود. وي در تاريخ 3/4/1341 در محله‌ي بغداد‌آباد مهريز ديده به جهان گشود، و چون ديگر فرزندان ايراني آغاز آموزش خود را با فراگيري آيه‌هاي انسان‌ساز قرآن آغاز كرد. سپس وارد دبستان شد، هوش سرشاري داشت و در زمينه‌ي درسي در ميان چند مدرسه مقام اول را كسب كرده بود. بعد از آن خانواده‌ي او به يزد هجرت كردند و او نيز به همراه خانواده‌ در يزد ساكن شد و ادامه‌ي تحصيل داد، در اوج نهضت امام آنگاه كه با ديگر جوانان انقلابي سعي در تسخير ساواك اين لانه‌ي فساد و جاسوسي رژيم ستم‌شاهي را داشتند، ميرزامحمد هدف گلوله‌ي مأموران رژيم قرار گرفت و با خون پاك خويش نهال تنومند انقلاب اسلامي را آبياري كرد تا ما امروز در بهارستان پيروزي انقلاب در فضايي آكنده از عشق و توحيد زندگي كنيم شهادت اين شهيد والامقام در تاريخ 17/10/1357 اتفاق افتاده است.
شمه‌اي از زندگاني شهيد:
فعاليتهاي انقلابي:
اين جوان پرشور و انقلابي در اوج پويايي انقلاب و قيام مردم قم و تبريز در راهپيمايي‌هاي مردمي شركت فعال داشت. او همچنين در رساندن و پخش اعلاميه‌هاي آگاهي‌بخش رهبر انقلاب همگام با ملت قهرمان ايران سهيم بود.
 
 
شجاع و جسور:
اين فرزند پاك انقلاب در پايين آوردن تمثال منحوس شاه با مردم همراه بود، او همواره به فرمان امامش بود و سرانجام نيز در راه انقلاب و در راه پاكسازي عناصر مفسد ساواك آنگاه كه همراه با جوانان غيرتمند ايراني مي‌خواستند با دست خالي و با پرتاب سنگ اين جايگاه پليد را فتح كنند، مظلومانه مورد هدف و اصابت گلوله سرسپردگان شاه قرار گرفت و جان پاك خويش فداي آرمانهاي بلند انقلاب نمود.
تشييع پيكر شهيد:
پيكر پاك و مطهر شهيد با تجليل و احترام خاص از دو راهي مهريز بر روي دستان مردم انقلابي قرار گرفت و با شكوه هرچه تمام‌تر در گلزار شهداي بغدادآاباد سفلي به خاك سپرده شد.
با نواي كاروان رفتند سرداران عشق                  
وه چه غوغايي به پا كردند عياران عشق
بوي خون و بوي باروت آشنا با شامه‌شان
آفرين بر عزم و ايمان سپهداران عشق
(از كتاب يك سبد شقايق)
 
«راهت ادامه دارد اي شهيد»
«والسلام»
آدرس کوتاه :