رئیس حوزه علمیه شهرستان مهریز : گرایش برادران به حوزه دو برابر خواهران است

رئیس حوزه علمیه شهرستان مهریز : گرایش برادران به حوزه دو برابر خواهران است


  رئیس حوزه علمیه شهرستان مهریز : گرایش برادران به حوزه دو برابر خواهران است حجت اسلام حسین فلاح مدیر حوزه علمیه شهرستان مهریز در گزارشی عنوان کرد :حوزه علمیه شهرستان مهریز در سال تحصیلی جدید به علت کمبود فضای اموزشی تنها 28 طلبه را جذب کرده است. وی افزود : با توجه به اینکه ساختمان جدید حوزه علمیه شهرستان مهریز در حال ساخت است و ساختمان کنونی فضای لازم را برای   فراهم کردن امکانات اموزشی خاص حوزه را ندارد. وی در ادامه گفت :کسانی که از طریق کنکور سراسری وارد حوزه میشوند بعد از 6 سال دانش اموختن در حوزه موفق به دریافت لباس روحانیت میشوند وی خاطر نشان کرد: طلبگی وروحانیت تحت هیچ شرایطی شغل محسوب نمیشود کسانی که قدم در راه روحانیت میگذارند هدف اصلی خود را باید ترویج دین مبین اسلام واگاهی دادن مردم نسبت به مسائل روز دنیا بگذارند. وی درادامه گفت : با توجه به وضعيت اشتغال جامعه هيچ تعهدي در قبال کار طلبه‌ها وجود ندارد، يعني بعد از فراغت از تحصيل تنها مي‌توانند به عنوان مبلغ اسلامي در جامعه فعاليت کنند. وی گفت از زمان ورود هر طلبه به حوزه تا پایان تحصیل ماهیانه در حدود 250 تا 300 هزار هزینه هر طلبه است که این مبلغ را یا از وجوهات مردمی یا از طریق مراکز مدیریت حوزه تامین میشود و با توجه با این مبلغ هزینه هنوز نتوانستیم از امکانات تحصیلی که در دانشگاها استفاده میشود برای طلاب در حوزه فراهم کنیم   وامکانات اموزشی این حوزه محدود به چند نرم افزار کمک اموزشی میشود. وی در ادامه در خصوص جایگاه و نقش تربیت بدنی و ورزش در حوزه گفت : در طول تحصیل طلاب درس   یا کتابی به نام تربیت بدنی وجود ندارد و ورزش طلاب در این حوزه محدود به هفته ای 2 ساعت میشود که میتوانند شخصی یا گروهی به مراکز ورزشی شهرستان مراجعه و از امکانات انجا استفاده کنند وی در ادامه افزود در حوزه علمیه شهرستان مهریز میزان گرایش برادران نسبت به خواهران 2 برابر است.در واقع در شهرستان مهریز 100 طلبه مرد وجود دارد و50 طلبه زن وجود دارد و زنانی که با مدرک لیسانس از حوزه فارغ تحصیل میشوند میتوانند در مراکز علمی ودانشگاهی مشغول فعالیت شوند. وی خاطر نشان کرد اکثر مردم بر این باورند که فضای حوزه فضای خشک وحزن انگیز است و فقط افراد خاص میتوانند در این مکانها ادامه تحصیل بدهند در صورتی که اصلن چنین چیزی وجود ندارد و فقط افرادی که برای ادامه تحصیل به این مکان میایند باید دارای ظاهری خاص باشند که شاید این به مزاق بعضی از افراد خوش نیاید وی در ادامه گفت بر ارزش وجایگاه روحانیت خوشبختانه روز به روز افزوده میشود و این نشات گرفته از دین مبین اسلام و برکات پیروزی انقلاب اسلامی است.
رئیس حوزه علمیه شهرستان مهریز : گرایش برادران به حوزه دو برابر خواهران است
  رئیس حوزه علمیه شهرستان مهریز : گرایش برادران به حوزه دو برابر خواهران است

حجت اسلام حسین فلاح مدیر حوزه علمیه شهرستان مهریز در گزارشی عنوان کرد :حوزه علمیه شهرستان مهریز در سال تحصیلی جدید به علت کمبود فضای اموزشی تنها 28 طلبه را جذب کرده است.

وی افزود : با توجه به اینکه ساختمان جدید حوزه علمیه شهرستان مهریز در حال ساخت است و ساختمان کنونی فضای لازم را برای  فراهم کردن امکانات اموزشی خاص حوزه را ندارد.

وی در ادامه گفت :کسانی که از طریق کنکور سراسری وارد حوزه میشوند بعد از 6 سال دانش اموختن در حوزه موفق به دریافت لباس روحانیت میشوند

وی خاطر نشان کرد: طلبگی وروحانیت تحت هیچ شرایطی شغل محسوب نمیشود کسانی که قدم در راه روحانیت میگذارند هدف اصلی خود را باید ترویج دین مبین اسلام واگاهی دادن مردم نسبت به مسائل روز دنیا بگذارند.

وی درادامه گفت : با توجه به وضعيت اشتغال جامعه هيچ تعهدي در قبال کار طلبه‌ها وجود ندارد، يعني بعد از فراغت از تحصيل تنها مي‌توانند به عنوان مبلغ اسلامي در جامعه فعاليت کنند.

وی گفت از زمان ورود هر طلبه به حوزه تا پایان تحصیل ماهیانه در حدود 250 تا 300 هزار هزینه هر طلبه است که این مبلغ را یا از وجوهات مردمی یا از طریق مراکز مدیریت حوزه تامین میشود و با توجه با این مبلغ هزینه هنوز نتوانستیم از امکانات تحصیلی که در دانشگاها استفاده میشود برای طلاب در حوزه فراهم کنیم  وامکانات اموزشی این حوزه محدود به چند نرم افزار کمک اموزشی میشود.

وی در ادامه در خصوص جایگاه و نقش تربیت بدنی و ورزش در حوزه گفت : در طول تحصیل طلاب درس  یا کتابی به نام تربیت بدنی وجود ندارد و ورزش طلاب در این حوزه محدود به هفته ای 2 ساعت میشود که میتوانند شخصی یا گروهی به مراکز ورزشی شهرستان مراجعه و از امکانات انجا استفاده کنند

وی در ادامه افزود در حوزه علمیه شهرستان مهریز میزان گرایش برادران نسبت به خواهران 2 برابر است.در واقع در شهرستان مهریز 100 طلبه مرد وجود دارد و50 طلبه زن وجود دارد و زنانی که با مدرک لیسانس از حوزه فارغ تحصیل میشوند میتوانند در مراکز علمی ودانشگاهی مشغول فعالیت شوند.

وی خاطر نشان کرد اکثر مردم بر این باورند که فضای حوزه فضای خشک وحزن انگیز است و فقط افراد خاص میتوانند در این مکانها ادامه تحصیل بدهند در صورتی که اصلن چنین چیزی وجود ندارد و فقط افرادی که برای ادامه تحصیل به این مکان میایند باید دارای ظاهری خاص باشند که شاید این به مزاق بعضی از افراد خوش نیاید

وی در ادامه گفت بر ارزش وجایگاه روحانیت خوشبختانه روز به روز افزوده میشود و این نشات گرفته از دین مبین اسلام و برکات پیروزی انقلاب اسلامی است.

آدرس کوتاه :