رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهریز خبر داد: دستگیری 10 شکارچی در کالمند بهادران مهریز

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهریز خبر داد: دستگیری 10 شکارچی در کالمند بهادران مهریز


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، محمدرضا محمودی رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهریز از دستگیری 10 شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده کالمند بهادران توسط یگان حفاظت محیط زیست مهریز خبر داد. وی خاطرنشان کرد: این 10 نفر که در پناهگاه‌های حیات وحش منطقه حفاظت شده کالمند در 24 ساعت گذشته دستگیر شدند، لاشه دو رأس بز کوهی را نیز به همراه داشتند. محمودی عنوان کرد: از این شکارچیان شش قبضه سلاح و مقداری فشنگ نیز کشف شد. وی ادامه داد: متخلفان پس از تحقیقات مقدماتی به مراجع قضائی تحویل داده شدند. منطقه حفاظت شده کالمند بهادران با وسعت حدود 229 هزار هکتار در حدود 40 کیلومتری جنوب شرقی یزد در شهرستان مهریز واقع شده است. این منطقه در تاریخ هفتم اسفند 1369 با عنوان منطقه حفاظت شده به تصویب شورای عالی حفاظت محیط زیست رسید. عمده‌ترین مسیر دسترسی منطقه جاده ترانزیت یزد ـ کرمان است که از وسط منطقه عبور می‌کند. مهم‌ترین پستانداران وحشی منطقه کل و بز، قوچ و میش، آهو، پلنگ، کاراکال، یوزپلنگ، کفتار، تشی، شاه روباه و گورخر (در اسارت) هستند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهریز خبر داد: دستگیری 10 شکارچی در کالمند بهادران مهریز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، محمدرضا محمودی رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهریز از دستگیری 10 شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده کالمند بهادران توسط یگان حفاظت محیط زیست مهریز خبر داد.
وی خاطرنشان کرد: این 10 نفر که در پناهگاه‌های حیات وحش منطقه حفاظت شده کالمند در 24 ساعت گذشته دستگیر شدند، لاشه دو رأس بز کوهی را نیز به همراه داشتند.
محمودی عنوان کرد: از این شکارچیان شش قبضه سلاح و مقداری فشنگ نیز کشف شد.
وی ادامه داد: متخلفان پس از تحقیقات مقدماتی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.
منطقه حفاظت شده کالمند بهادران با وسعت حدود 229 هزار هکتار در حدود 40 کیلومتری جنوب شرقی یزد در شهرستان مهریز واقع شده است.
این منطقه در تاریخ هفتم اسفند 1369 با عنوان منطقه حفاظت شده به تصویب شورای عالی حفاظت محیط زیست رسید.
عمده‌ترین مسیر دسترسی منطقه جاده ترانزیت یزد ـ کرمان است که از وسط منطقه عبور می‌کند.
مهم‌ترین پستانداران وحشی منطقه کل و بز، قوچ و میش، آهو، پلنگ، کاراکال، یوزپلنگ، کفتار، تشی، شاه روباه و گورخر (در اسارت) هستند.

آدرس کوتاه :