رييس جمهور در پيامي به مناسبت آغازسال 1388

رييس جمهور در پيامي به مناسبت آغازسال 1388


نوروز مظهر هويت ايراني و ماندگاري تاريخي ملت ايران است
رييس جمهور در پيامي به مناسبت آغازسال 1388


رييس جمهور در پيامي به مناسبت آغاز سال 1388 و عيد نوروز ، نوروز رامظهر تجديد حيات و نو شدن طبيعت دانست و گفت: نوروز مظهر نو شدن دلها و جانها و مظهر هويت ايراني و ماندگاري تاريخي ملت بزرگ ايران است.
دكتر محمود احمدي نژاد همچنين عيد نوروز را به همه ملت ايران ،فارسي زبانان و رهبر معظم انقلاب تبريك گفت و اظهار اميدواري كرد به فضل الهي سال جديد سال پيشرفت و حركت شتابان ملت ايران باشد.
متن كامل پيام نوروزي رييس جمهور به اين شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم
اللهم عجل لوليك الفرج و العافيه والنصر و اجعلنا من خير انصاره و اعوانه و المستشهدين بين يديه.
يا مقلب القلوب و الابصار، يا مدبر الليل و النهار، يا محول الحول و الاحوال ،حول حالنا الي احسن الحال.

عيد بزرگ نوروز را به همه ملت ايران ،همه فارسي زبانان ،همه ملت‌هايي را كه نوروز را جشن مي‌گيرند، همه بشريت و رهبري عزيز انقلاب صميمانه تبريك عرض مي‌كنم.

انديشة نوروزي بدون ترديد يك هديه الهي است .نوروز مظهر تجديد حيات و نو شدن طبيعت است . نوروز مظهر نو شدن دلها و جانهاي انسانهاست. مظهر دوستي و عشق و محبت و خانواده و خويشاوندي است و نوروز مظهر هويت ايراني و ماندگاري تاريخي ملت بزرگ ايران است.

سالي كه گذشت سرشار از فراز و نشيب‌ها و پيروزي‌هاي بزرگ براي ملت عزيز ايران بود.سالي كه گذشت سال تحولات شگرف در عرصه‌هاي جهاني بود .ملت بزرگ ايران با اميد و نشاط ،سخت‌ترين گردنه‌ها را فتح كرد .در عرصه‌هاي علمي و فناوري ،سازندگي، عمراني و اقتصادي و در سياست خارجي كارهاي بزرگ و دستاوردهاي عظيم در اختيار ملت ايران قرار گرفت. در مدت كوتاهي معادل چند سال كار انجام شد و دستاورد به دست آمد كه همه اينها نشان از ظرفيت عظيم ملت ايران دارد. پروژه‌هاي بزرگ و اثر گذار و ماندگار ،اصلاحات ساختاري، نوآوري‌هاي علمي و فناوري‌هاي بزرگ ،مديريت اقتصاد كشور در برابر بحران عظيم اقتصاد جهاني، پيروزي‌هاي بزرگ در عرصه سياست بين‌الملل و حضور فعال و تأثيرگذار در صحنه‌هاي گوناگون جهاني ،رفع سايه‌تهديد، تثبيت استقلال و اراده ملت ايران، از دستاوردهاي سال گذشته بود و همه اينها يعني بر اثر تلاش‌هاي مجدانه ملت بزرگ ،فرصت‌هاي جديد و مهمي در برابر ملت قرار گرفته است و ملت مي تواند بدون دغدغه براي فرداهاي روشن خود برنامه‌ريزي و عمل كند. بر اثر ايستادگي و مجاهدت ملت بزرگ امروز جايگاه ايران در عرصه جهان جايگاهي شايسته و عزتمند است. ملت ايران پرچمدار خداپرستي و عدالت و صلح است. به فضل الهي و بر اثر يكدلي،‌يكپارچگي ملت، ايمان ناب، تلاش مجدانه ،اميد و نشاط و پيوستگي با خط امامت و ولايت، ملت ايران سرزنده و عزتمند است. به فضل الهي سال جديد نيز سال پيشرفت و حركت شتابان ملت ايران خواهد بود. تحولات بزرگ به نفع ملت ايران، به نفع عدالت و به نفع خوبي‌ها در راه است .پيگيري امر ساختن و ‌آباد كردن و اصلاح امور و طرح تحول بزرگ اقتصادي يعني سپردن مديريت اقتصاد كشور به دست مردم از برنامه‌هاي سال جاري است. مردم با هدف‌مند كردن يارانه‌ها خود صاحب منابع كشور مي‌شوند و به طور مستقيم در مديريت منابع و مصارف مشاركت جدي و اثرگذار خواهند داشت.

در سال جاري صحنه‌هاي پرشور و تعيين‌كننده‌ ديگري در راه است كه ملت بزرگ ايران آينده روشن و درخشان خود را با عزم و اراده الهي رقم خواهد زد. آينده از آن ملت ايران و ملت‌هاي آزاده جهان است. در عرصه بين‌الملل هم شاهد تحولات بزرگ بوديم .ناكارآمدي ساختارهاي قدرت جهاني به روشني آشكار شد قدرت‌هاي جهاني به بن‌بست كامل رسيده اند. بن بست در عرصه نظر و مديريت و اجرا .آنها در تهاجم فرهنگي عليه ملت‌ها و تحقير ملت‌ها شكست خوردند. بحران‌هاي بزرگ سياسي و امنيتي در جهان عميق و عميق‌تر شد و امروز هم بحران فراگير و بزرگ اقتصادي نشان از شكست همه جانبه سياست‌ها، انديشه‌ها و اهداف توسعه‌طلبانه قدرت‌هاي مادي جهان دارد و همه اينها نشان شكست كامل آنها در مباني نظري و عملي و هم در صحنه مديريت جهاني است. و اين يعني ليبراليسم غربي و مكاتب مادي به پايان راه و بن بست رسيده‌اند. البته در كنار اين رويداد عظيم شاهد يك جريان زيبا و شكوفا هستيم: خيزش ملت‌ها ،ترويج روحيه عدالت‌طلبي و گرايش و همبستگي واقعي بين ملت‌ها و مردم جهان. افق نگاه مديريت مسلط امروز تيره و تار است و اما در برابر آن اميد روزافزون به آينده روشن، نياز جهاني را به انديشه و ساز و كارهاي جديد ملموس كرده است. عدالت جهاني ضرورت قطعي براي پاسخگويي به نيازهاي واقعي و حقيقي بشريت است .بايد عدالت حاكم شود تا همه ظرفيت‌ها و استعدادها شكوفا گردد. البته اين وعده بزرگ الهي است كه در سايه مديريت انسان كامل و منجي عالم بشري محقق خواهد شد. همانگونه كه طبيعت بهار دارد دلها نيز بهار دارد. روزگار نيز سرسبزي و خرمي دارد .در دعا مي‌خوانيم كه امام عصر(عج) ربيع الانام است، يعني بهار مردمان، بهار دلها و جانها و مي خوانيم امام نضرة الايام است يعني خرمي و سرسبزي دوران.

امروز جامعه بشري نياز به او را بيش از هميشه احساس مي‌كند. امروز جامعه بشري مشتاق‌تر از گذشته منطق مكتب ، مرام و مديريت او را مي‌طلبد و آرزو مي‌كند. امروز به روشني مي‌توان نشانه‌هاي آمدن او را مشاهده كرد. عصر، عصر ظهور است و بايد از صميميم جان او را بخواهيم و براي ظهورش دعا كنيم و براي فراهم آمدن هر چه بيشتر زمينه‌هاي حكومت جهاني‌اش تلاش نماييم.
ياد و نام امام راحل و شهيدان و جانبازان و آزادگان و ايثارگران كه اين راه نوراني را در برابر ما و بشريت گشودند گرامي مي داريم . از همه كساني كه در همه ايام نوروز در حال خدمتند تا ملت در آرامش و نشاط باشند . سپاسگزارم و ياد همه كساني كه سال گذشته در عيد نوروز در بين و در جمع ما بودند و امروز نيستند گرامي مي داريم و رحمت و مغفرت خدا را براي همه آنها مسالت داريم .از خداي بزرگ شفاي عاجل همه مريضان را آرزو منديم .به عنوان خادمي كوچك صميمانه از ملت بزرگ ايران بخاطر همه خوبي‌ها ، محبت‌ها‌ ، صبوري‌ها ، همراهي‌ها و بزرگواري‌ها سپاسگزاري مي كنم.

عهد مي‌بنديم كه همه توان خود را براي سرافرازي ايران و عزت و عظمت ملت ايران و حاكميت همه خوبي‌ها و زيبايي‌ها بكار ببنديم .از خداي متعال بهروزي و سعادت همه ملت‌ها و حاكميت عدالت و خداپرستي را مسألت دارم.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
آدرس کوتاه :