دریاچه طبیعی غربالبیز و قایق سواری در دل کویر

دریاچه طبیعی غربالبیز و قایق سواری در دل کویر


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، قایق‌سواری در دریاچه غربالبیز شور و نشاط فراوانی را برای مسافران نوروزی ایجاد کرده است و این چشمه به رغم ماه‌ها خشک‌سالی، در ایام نوروز امسال جانی تازه گرفت.  مجموعه گردشگری غربالبیز با مساحتی قریب به 10 هکتار با چشم‌‌اندازی زیبا و طبیعتی منحصر به فرد و با محوریت چشمه‌‌ای که آب را از حفره‌های داخل کوه در محل جاری می‌سازد، از نخستین مجتمع‌های زیستی انسان در منطقه به شمار می‌‌رود. هر ساله در اوایل بهار آبی گوارا و زلال از کوه‌های مجاور در آن جاری می‌‌شود و در پایین‌دست این چشمه با پر شدن دریاچه طبیعی غربالبیز، اسباب تفرج مسافران و گردشگران را فراهم می‌کند. قایق‌سواری یکی از برنامه‌هایی است که هر سال در ایام تعطیلات نوروزی از سوی ناحیه مقاومت بسیج و پایگاه شهید مدنی مهریز در دریاچه‌ای که بیش از 9 متر عمق دارد اجرا می‌شود و تا پایان تعطیلات ادامه دارد . در سال‌های دور که آب چشمه غربالبیز در تابستان هم جاری و خروشان بود، قایق‌سواری حتی در تابستان هم انجام می‌شد و شور و هیجان خاصی را برای مهمانان و مسافران برجای می‌گذاشت.
دریاچه طبیعی غربالبیز و قایق سواری در دل کویر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، قایق‌سواری در دریاچه غربالبیز شور و نشاط فراوانی را برای مسافران نوروزی ایجاد کرده است و این چشمه به رغم ماه‌ها خشک‌سالی، در ایام نوروز امسال جانی تازه گرفت.
 مجموعه گردشگری غربالبیز با مساحتی قریب به 10 هکتار با چشم‌‌اندازی زیبا و طبیعتی منحصر به فرد و با محوریت چشمه‌‌ای که آب را از حفره‌های داخل کوه در محل جاری می‌سازد، از نخستین مجتمع‌های زیستی انسان در منطقه به شمار می‌‌رود.
هر ساله در اوایل بهار آبی گوارا و زلال از کوه‌های مجاور در آن جاری می‌‌شود و در پایین‌دست این چشمه با پر شدن دریاچه طبیعی غربالبیز، اسباب تفرج مسافران و گردشگران را فراهم می‌کند.
قایق‌سواری یکی از برنامه‌هایی است که هر سال در ایام تعطیلات نوروزی از سوی ناحیه مقاومت بسیج و پایگاه شهید مدنی مهریز در دریاچه‌ای که بیش از 9 متر عمق دارد اجرا می‌شود و تا پایان تعطیلات ادامه دارد .
در سال‌های دور که آب چشمه غربالبیز در تابستان هم جاری و خروشان بود، قایق‌سواری حتی در تابستان هم انجام می‌شد و شور و هیجان خاصی را برای مهمانان و مسافران برجای می‌گذاشت.

آدرس کوتاه :