توزيع بيش از 60 تن ميوه در مهريز

توزيع بيش از 60 تن ميوه در مهريز


رئيس مجمع امور صنفي شهرستان مهريز از توزيع بيش از 60 تن ميوه در اين شهرستان خبر داد.
توزيع بيش از 60 تن ميوه در مهريز

محمدرضا زارع‌زاده اظهار داشت: آغاز سال نو شور و اشتياق مردم براي خريد را افزايش داده و در اين شرايط مسئولان بازرگاني و مجمع امور صنفي بايد برنامه‌هاي خود را با جديت همچنان ادامه دهند و زمينه را براي كنترل بازار و قيمت‌ها و واحدهاي صنفي فراهم كنند.


وي با اشاره به نياز مردم به برخي اقلام از جمله ميوه، مرغ و ... در ايام تعطيلات نوروز افزود: همزمان با اوج فصل خريد ميوه، مجمع امور صنفي مهريز با همكاري اداره بازرگاني اين شهرستان با برنامه‌ريزي و اقداماتي كه از ماه‌ها قبل پيش‌بيني كرده بودند به خوبي به استقبال اين شرايط رفتند به گونه‌اي كه تاكنون هيچ مشكلي از لحاظ كمبود ميوه و مرغ در اين شهرستان به وجود نيامده است.
زارع‌زاده همچنين خاطرنشان كرد: فشار تقاضا در روزهاي پاياني هر سال در اين شهرستان به يك مسئله مهم تبديل شده بود اما امسال با همكاري بازرگاني بازار اين شهرستان نيز متعادل شد و اختلاف كاذب قيمت‌ها در اين شهرستان شكسته شد به طوري كه تب خريد و انبار كردن ميوه در شب عيد نسبت به سال‌هاي قبل به دليل توزيع فراوان كاهش يافت و همكاري سازمان‌ها و نهادهايي مانند مانند اداره بازرگاني، شهرداري، مجمع امور صنفي و ... توانست شرايط مناسبي براي رفاه شهروندان مهريزي فراهم كند.


رئيس مجمع امور صنفي مهريز گفت: امسال در تمام نقاط مركزي و روستايي شهرستان مهريز عرضه مستقيم ميوه به صورت ثابت و سيار صورت گرفت و تاكنون بيش از 35 تن پرتقال و 25 تن سيب و 31 تن مرغ در سطح شهرستان مهريز توزيع شده و مردم شهرستان هيچ مشكلي براي تامين ميوه ايام تعطيلات خود نداشتند.
وي خاطرنشان كرد: انبارها نيز هم‌اكنون پر از ميوه است و حتي بيشتر از ظرفيت نيز ميوه انبار شده است.
زارع‌زاده در مورد نظارت بر واحدهاي عرضه كالا در اين شهرستان نيز عنوان كرد: در مراكز توزيع، مسئولان ذي‌ربط حضور دارند و به شكايات رسيدگي مي‌كنند همچنين بازرسان مخفي در قالب خريدار بازار قيمت‌ها را تحت كنترل دارند.
وي با اشاره به اكيپ‌هاي نظارتي اداره بازرگاني و اصناف شهرستان مهريز در عرصه كالا و مسائل خدماتي خاطرنشان كرد: اين اكيپ‌هاي نظارتي بر واحدهاي فروش پوشاك و مواد غذايي و همچنين واحدهاي خدماتي، رستوران‌ها و حمل و نقل درون و برون شهري نظارت ويژه‌اي دارند.
زارع‌زاده برخورد با متخلفان براي تنظيم بازار را ضروري دانست و اظهار داشت: طبق آمار به دست آمده ميزان رضايت مردم از واحدهاي خدماتي افزايش پيدا كرده است كه اين امر نشان از زحمات بي‌دريغ بازرسان اداره بازرگاني و مجمع امور صنفي در اين ايام دارد.

آدرس کوتاه :