تفرجگاه کوه ریگ میزبان 50 هزار مهمان نوروزی بود

تفرجگاه کوه ریگ میزبان 50 هزار مهمان نوروزی بود


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، کوه ریگ مهریز در ایام تعطیلات نوروز میزبان نزدیک به 50 هزار نفر از میهمانان و مسافران نورزی بود. کوه ریگ که یکی از اماکن تفریحی و گردشگری و جاذبه طبیعی و درمانی منحصر به فرد  استان یزد و شهرستان مهریز به شمار می رود، در طول ایام سال به ویژه در ایام تعطلات نوروز مورد استقبال بسیاری از مردم به ویژه مسافران نوروزی قرار می گیرد و امسال نیز نزدیک به 48 هزار نفر از میهمانان و مسافران نورزی از این تفرجگاه بازدید کردند. علی اصغر صمدیانی، رئیس میراث فرهنگی و گردشگری مهریز با اعلام این آمار گفت: در روز 13 فروردین 182 هزار نفر از بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی شهرستان مهریز بازدید کردند که از این آمار کوه ریگ میزبان بیش از 26 هزار نفر از میهمانان و مسافران نورزی بود. این کوه، تلی از ماسه ‌های تمیز و بدون خاک است که به صورت تپه بسیار بزرگی در نزدیکی یکی از کوه های شهر مهریز قرار دارد که برج کبوترخانه و آب انبار کوه ریگ نیز از دیگر جاذبه‌ های این مکان به شمار می‌ روند. کوه ریگ در طول سالیان طولانی و در چند صد سال پیش بر اثر وزش باد و جمع شدن توده های عظیمی از شن کنار یک کوه به وجود آمده و اکنون به یک منطقه تفریحی و ورزشی برای جوانان و خانواده ها تبدیل شده است.        
تفرجگاه کوه ریگ میزبان 50 هزار مهمان نوروزی بود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، کوه ریگ مهریز در ایام تعطیلات نوروز میزبان نزدیک به 50 هزار نفر از میهمانان و مسافران نورزی بود.
کوه ریگ که یکی از اماکن تفریحی و گردشگری و جاذبه طبیعی و درمانی منحصر به فرد  استان یزد و شهرستان مهریز به شمار می رود، در طول ایام سال به ویژه در ایام تعطلات نوروز مورد استقبال بسیاری از مردم به ویژه مسافران نوروزی قرار می گیرد و امسال نیز نزدیک به 48 هزار نفر از میهمانان و مسافران نورزی از این تفرجگاه بازدید کردند.
علی اصغر صمدیانی، رئیس میراث فرهنگی و گردشگری مهریز با اعلام این آمار گفت: در روز 13 فروردین 182 هزار نفر از بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی شهرستان مهریز بازدید کردند که از این آمار کوه ریگ میزبان بیش از 26 هزار نفر از میهمانان و مسافران نورزی بود.
این کوه، تلی از ماسه ‌های تمیز و بدون خاک است که به صورت تپه بسیار بزرگی در نزدیکی یکی از کوه های شهر مهریز قرار دارد که برج کبوترخانه و آب انبار کوه ریگ نیز از دیگر جاذبه‌ های این مکان به شمار می‌ روند.
کوه ریگ در طول سالیان طولانی و در چند صد سال پیش بر اثر وزش باد و جمع شدن توده های عظیمی از شن کنار یک کوه به وجود آمده و اکنون به یک منطقه تفریحی و ورزشی برای جوانان و خانواده ها تبدیل شده است.

 

 


 
 

آدرس کوتاه :