بیست و سومین کتابخانه روستایی استان یزد در بهادران مهریز افتتاح شد

بیست و سومین کتابخانه روستایی استان یزد در بهادران مهریز افتتاح شد


به همت علی‌اکبر رحمت‌پور
بیست و سومین کتابخانه روستایی استان یزد در بهادران مهریز افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، به همت علی‌اکبر رحمت‌پور، خیر مهریزی و با هزینه 120 میلیون تومان، کتابخانه مهر در دهستان بهادران مهریز افتتاح شد.
کتابخانه مهر بهادران توسط خیّر مهریزی، علی‌اکبر رحمت‌پور در زمینی به مساحت 3هزار متر مربع و زیربنای 250 متر مربع در ساختمانی با دو سالن مطالعه مجزا برای خواهران و برادران، مخزن کتاب و امکانات و تجهیزاتی مناسب در مراسمی با حضور خیّر، مدیرکل کتابخانه‌های استان، بخشدار مرکزی مهریز، معاونت فرمانداری مهریز و جمعی از مسئولان شهرستان افتتاح شد.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد در مراسم افتتاح این کتابخانه ضمن قدردانی از خیّر و دست‌اندرکاران پیگیری احداث این کتابخانه اظهار داشت: مردم باید از احتکار کتاب در خانه‌های خود خودداری کنند و فرهنگ اهدای کتاب باید ترویج یابد تا همگی از این نعمت استفاده کنند.
محمدحسین پارساییان افزود: کتابخوانی باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود و اگر مردم به مطالعه کتاب‌های مفید عادت کنند و در شبانه‌روز خود را نیازمند کسب دانش و اطلاعات از طریق مطالعه کتاب‌های مفید بدانند، سطح کیفی، علمی و تحقیقات دینی جامعه ارتقا می‌یابد.
وی اظهار داشت: برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه باید کودکان و نوجوانان را از سنین پایین به مطالعه تشویق و ترغیب کنیم.
پارسائیان عنوان کرد: کتابداران باید با اخلاق حسنه و نیکو با مراجعه کنندگان به کتابخانه‌ها برخورد کنند و همواره تلاش داشته باشند افراد بیشتری را جذب مطالعه و پژوهش کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد خاطرنشان کرد: کتاب وسیله‌ای است که خدمات ارزشمندی به جامعه علمی کشور می‌کند به همین دلیل با گسترش فرهنگ کتابخوانی سطح علمی جامعه نیز افزایش خواهد یافت.
سیدمحمد رستگاری معاونت فرمانداری مهریز در این مراسم با تاکید بر استفاده بهینه از این بنای خیّر توسط اهالی افزود: اقشار مختلف مردم به ویژه جونان می بایست برای فراهم نمودن مسیر رشد و پیشرفت خود، کتاب و کتابخوانی را به یک فرهنگ و عادت روزانه برای خود تبدیل کنند.
در پایان نیز لوح تقدیر استاندار و فرماندار مهریز به علی‌اکبر رحمت‌پور خیر این بنا اهدا شد.
با افتتاح این کتابخانه که صد و بیست و یکمین کتابخانه روستایی و شهری استان یزد به شمار می‌رود، نزدیک به 4هزار نفر از اهالی بهادران به ویژه 400 نفر از دانش‌آموزان این دهستان از نعمت کتابخانه بهره‌مند می‌شوند.

آدرس کوتاه :