بزودی مخزن پنج هزار متر مكعبی میانكوه مهریز وارد مدار بهره برداری خواهد شد

بزودی مخزن پنج هزار متر مكعبی میانكوه مهریز وارد مدار بهره برداری خواهد شد


از مخزن پنج هزار متر مكعبی میانكوه شهر مهریز كه به پیشرفت 100 در صد رسیده بزودی بهره برداری خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو ساخت این مخزن با اعتباری بالغ بر شش هزار میلیون ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری آغاز شده كه با انجام مرحله تست و آبگیری وارد مدار بهره برداری خواهد شد.
بزودی مخزن پنج هزار متر مكعبی میانكوه مهریز وارد مدار بهره برداری خواهد شد
معاون مهندسی و توسعه شركت آب و فاضلاب استان یزد ضمن اعلام این خبر گفت ساخت مخزن پنج هزار متر مكعبی میانكوه كه از فروردین ماه سال 88 آغاز شده در حال حاضر عملیات اجرایی آن به پیشرفت فیزیكی 100 درصد رسیده است.
عباسعلی فریمانی افزود:این مخزن جهت افزایش حجم ذخیره آب شهر مهریز و تأمین آب مورد نیاز مشتركین در زمان قطع آب می باشد.
وی با اشاره به اینكه عملیات اجرائی خط آب انتقالی به شهر مهریز در حال اجراء می باشد بیان كرد:مشتركین این شهر در حال حاضر فقط از آب چاه ها استفاده می كنند كه این چاه ها نیز با خشكسالی های اخیر به میزان قابل توجهی با كمبود كاهش آبدهی مواجه شده است.
وی همچنین با اشاره به14 هزار و 300متر مكعب ظرفیت فعلی مخازن شهر مهریز اضافه كرد:با بهره برداری از این مخزن هشت هزار نفر تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
معاون مهندسی و توسعه شركت آب و فاضلاب استان یزد اظهار داشت: با تكمیل و بهره برداری از مخزن جدید توان تامین آب مشتركین در زمان قطعی آب از 12 ساعت به 20ساعت افزایش می یابد.
فریمانی اظهار داشت:در حال حاضر امور آبفای مهریز با 13 هزار اشتراك خدمات رسانی به جمعیتی بالغ بر32 هزار نفر را انجام می دهد.
آدرس کوتاه :