بر گزاري چهارمين جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي مهريز

بر گزاري چهارمين جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي مهريز


  چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز در سال جاری با حضور فرماندار و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد که فرماندار مهریز در این جلسه گفت: مردم برای خواندن کتاب باید ترغیب شوند. به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز،چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز در سال جاری با حضور فرماندار و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد. فرماندار مهریز که ریاست انجمن کتابخانه های عمومی را به عهده دارد در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) و تشکر از حضور اعضای انجمن و کمیته نهضت مطالعه مفید در جلسه عنوان کرد: برنامه های خوبی از طرف اداره کتابخانه ها جهت بزرگداشت هفته کتاب اعلام شده است، نکته مهم در حوزه کتاب و کتابخوانی ترغیب و ایجاد انگیزه در مردم برای خواندن کتاب می باشد اگر در مراسم عزاداری، و محافل سخنرانی کتاب توزیع شود و سخنران از روی کتاب مطالبی را ایراد نماید و یا در ادارات و سازمان های مختف برنامه ها و خدمات اداره  بر روی بروشوری نوشته شود و به دست مردم بدهند، این خود جهت ترغیب افراد به خواندن کتاب موثر می باشد. وی همچنین در طی صحبت های خود از رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهت همکاری بسیار خوبی که با کتابخانه ها دارد تشکر نمود. کیانی مقدم، در پایان صحبت های خود به جلسه انجمن استانی اشاره نمود و گفت : در آن جلسه دو مصوبه شهرستانی ، یکی در خصوص تعمیر و مرمت دو کتابخانه از بودجه اعتبارت امسال و دومی در خصوص پیگیری احداث کتابخانه مرکزی تصویب شد. رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز در این جلسه ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش به قرائت دستور جلسه پرداخت. وی چکیده ای از  کتاب پس از پنجاه سال: پژوهشی پیرامون قیام امام حسین (ع) از جعفر شهیدی را  جهت معرفی به اعضای انجمن مطرح نمود، سپس ضمن اشاره به برگزاری بیست و یکمین دوره بزرگداشت کتابدارن، کتابخانه های عمومی و مطالعه مفید از ۲۴ الی ۳۰ ابان  و همزمانی آن با ایام محرم به تشریح برنامه های کتابخانه و اداره کتابخانه شهرستان در طول این هفته پرداخت. به گفته وی، تقدیر و تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و کتابخانه برتر، برپایی نمایشگاه تازه های کتاب و نمایشگاه عکس عاشورا، برگزاری جلسه نقد،تهیه بروشور معرفی کتابخانه ها  از برنامه های اجرایی در هفته کتاب می باشد. در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت: در هفته کتاب این اداره برپایی نمایشگاه کتاب و اهدای کتاب به مدارس و کانون های مساجد را خواهد داشت و همچنین در همایشی با همکاری اداره کتابخانه ها و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان مهریز در هفته کتاب از فعالین در حوزه کتاب و کتابخانه و ناشرین تجلیل می شود. دیگر اعضای انجمن نیز در این جلسه دیدگاه های خود را در مورد دستور جلسه بیان کردند، برگزاری نمایشگاه کتاب ، برگزاری جلسه نقد کتاب با همکاری دانشگاه آزاد و کتابخانه ها، بازدید دانش آموزان مدارس از کتابخانه ها،اهدای کتاب در طول هفته کتاب، ، اهم موارد مطرح شده در این جلسه بود.
بر گزاري چهارمين جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي مهريز
 
چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز در سال جاری با حضور فرماندار و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد که فرماندار مهریز در این جلسه گفت: مردم برای خواندن کتاب باید ترغیب شوند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز،چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز در سال جاری با حضور فرماندار و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.

فرماندار مهریز که ریاست انجمن کتابخانه های عمومی را به عهده دارد در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) و تشکر از حضور اعضای انجمن و کمیته نهضت مطالعه مفید در جلسه عنوان کرد: برنامه های خوبی از طرف اداره کتابخانه ها جهت بزرگداشت هفته کتاب اعلام شده است، نکته مهم در حوزه کتاب و کتابخوانی ترغیب و ایجاد انگیزه در مردم برای خواندن کتاب می باشد اگر در مراسم عزاداری، و محافل سخنرانی کتاب توزیع شود و سخنران از روی کتاب مطالبی را ایراد نماید و یا در ادارات و سازمان های مختف برنامه ها و خدمات اداره  بر روی بروشوری نوشته شود و به دست مردم بدهند، این خود جهت ترغیب افراد به خواندن کتاب موثر می باشد.

وی همچنین در طی صحبت های خود از رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهت همکاری بسیار خوبی که با کتابخانه ها دارد تشکر نمود.

کیانی مقدم، در پایان صحبت های خود به جلسه انجمن استانی اشاره نمود و گفت : در آن جلسه دو مصوبه شهرستانی ، یکی در خصوص تعمیر و مرمت دو کتابخانه از بودجه اعتبارت امسال و دومی در خصوص پیگیری احداث کتابخانه مرکزی تصویب شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز در این جلسه ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش به قرائت دستور جلسه پرداخت.

وی چکیده ای از  کتاب پس از پنجاه سال: پژوهشی پیرامون قیام امام حسین (ع) از جعفر شهیدی را  جهت معرفی به اعضای انجمن مطرح نمود، سپس ضمن اشاره به برگزاری بیست و یکمین دوره بزرگداشت کتابدارن، کتابخانه های عمومی و مطالعه مفید از ۲۴ الی ۳۰ ابان  و همزمانی آن با ایام محرم به تشریح برنامه های کتابخانه و اداره کتابخانه شهرستان در طول این هفته پرداخت.

به گفته وی، تقدیر و تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و کتابخانه برتر، برپایی نمایشگاه تازه های کتاب و نمایشگاه عکس عاشورا، برگزاری جلسه نقد،تهیه بروشور معرفی کتابخانه ها  از برنامه های اجرایی در هفته کتاب می باشد.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت: در هفته کتاب این اداره برپایی نمایشگاه کتاب و اهدای کتاب به مدارس و کانون های مساجد را خواهد داشت و همچنین در همایشی با همکاری اداره کتابخانه ها و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان مهریز در هفته کتاب از فعالین در حوزه کتاب و کتابخانه و ناشرین تجلیل می شود.

دیگر اعضای انجمن نیز در این جلسه دیدگاه های خود را در مورد دستور جلسه بیان کردند، برگزاری نمایشگاه کتاب ، برگزاری جلسه نقد کتاب با همکاری دانشگاه آزاد و کتابخانه ها، بازدید دانش آموزان مدارس از کتابخانه ها،اهدای کتاب در طول هفته کتاب، ، اهم موارد مطرح شده در این جلسه بود.

آدرس کوتاه :