برگزاری مراسم ختم حضرت آیت ا.. العظمی بهجت در مهریز

برگزاری مراسم ختم حضرت آیت ا.. العظمی بهجت در مهریز


در این مراسم از سوی ستاد برگزاری مراسم شهرستان و امام جمعه با حضور اقشار مختلف مردم قدر شناس و متدین این شهرستان خصوصاً روحانیون، خانواده معزز شهداء و ایثارگران در مسجد جامع باغبهار برگزار گردید
برگزاری مراسم ختم حضرت آیت ا.. العظمی بهجت در مهریز
حجت الاسلام و المسلمین فرشاد ، مسئول انجمن طلاب شهرستان یزد در حوزه علمیه قم در سخنانی به بیان ابعاد شخصیتی حضرت آیت ا... العظمی بهجت پرداخت. وی پیروی از قرآن و اهلبیت(ع) عبادت و اطاعت پروردگار، خلوص نیت، مطالعه، مراقبه، تهذیب نفس، رهروی ولایت و ادای مسئولیت را از خصوصیات شاخص آن بزرگوار دانست و همگان را به شناخت بیشتر ایشان فراخواند. فرشاد در بیان مقام عرفانی این مرجع تقلید گفت: دنیا انسانها را اسیر خود می کند ولی بهجت دنیا را به اسارت خود درآورد.

وی انجام وظیفه و مسئولیت را از مهمترین توجهات نفس آرام گرفته بهجت دانست و زندگی با مردم و بودن با آنها، کسب و نشر دانش در کنار سلوک عرفانی و حضور در صحنه های سیاسی و انقلابی را نشانگر وظیفه و زمان شناسی آن عارف نستوه ذکر و بیان داشت: اکنون نیز حور آگاهانه در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب اصلح وظیفه و مسئولیتی است که بر دوش یکایک دوست داران آن بزرگوار است.

شایان ذکر است علاوه بر این مراسم مجالس عزاداری در مساجد مختلف و روستاهای دارای روحانی مستقر و طرح هجرت برگزار گردید.

 

 

آدرس کوتاه :