به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی:

برگزاری شب شعر «فجر فاطمی» در مهریز


شب شعر «فجر فاطمی» به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه در محل زورخانه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان مهریز برگزار شد.

شب شعر فجر فاطمی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه شب گذشته در محل زورخانه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز:در این مراسم که به همت اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان مهریز و با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیئت ورزش پهلوانی و زور خانه ای شهرستان برگزار شد، جمعی از مسئولان استان و شهرستان حضور داشتند.
محمدحسن زارعیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز در این مراسم گفت: با توجه به این که ورزش زور خانه ای به عنوان یکی از میراث فرهنگی معنوی کشور ایران اسلامی است که در یونسکو به ثبت رسیده و از طرفی مرشدان این ورزش با صدا و آواز دلنشین خود از اشعار و فرهنگ و ادبیات غنی ایرانی استفاده می کنند لذا شب شعر فجر فاطمی تلفیقی از انجمن شعر و ادب و ورزش پهلوانی و زورخانه ای بود که به زیبایی هر چه تمام تر اجرا شد.
سيد محمد رستگاري ، فرماندار شهرستان مهریز نیز ضمن خیر مقدم از برگزاری این برنامه فرهنگی، ورزشی و مذهبی که برای اولین بار در شهرستان و استان یزد رقم می خورد، تشکر کرد.

مسئول هیئت پهلوانی شهرستان مهریز  گفت:این شب شعر با حضور 20نفر از شاعران آیینی و ادیبان فرهیخته شهرهای یزد و مهریز برگزار شد و شاعران شعرشان را در سوگ حضرت زهرا خواندند.
سید مهدی طباطبایی هدف از برگزاری این مراسم را ترویج فرهنگ فاطمی با استفاده از هنر شعر خوانی و انتقال آن در  جامعه عنوان کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در این مراسم بيان كرد:برای اولین بار در سطح کشور تعدادی شاعران درایام فاطمیه گرد هم آمدند و در مدح حضرت زهرا (س)  در گود زورخانه شعر سرودند.
شریعتی افزود:این شعرهایی که خوانده شد می تواند در شعرهای مرشدان در گود های زورخانه های استان و حتی سراسر کشور استفاده شود.
اجرای برنامه ورزش پهلوانی، قرائت اشعاری در مدح و ثنای حضرت فاطمه الزهرا (س)، چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و در ارتباط با ورزش زورخانه ای، تجلیل از شاعران استان و شهرستان از دیگر برنامه های این مراسم بود.


آدرس کوتاه :