بخشداران استان در روستای منشاد مهریز گردهم آمدند - همراه عکس

بخشداران استان در روستای منشاد مهریز گردهم آمدند - همراه عکس


نشست سراسری بخشداران استان با حضور جمعی از بخشداران مناطق مختلف استان و مدیر کل امور روستایي استانداری يزد برگزار شد سیدمحمد رستگاری بخشدار مرکزی مهریز در این نشست عنوان کرد: با توجه به پراکندگی روستاها، زمینه فراهم کردن امکانات برای روستایان با مشکل روبه رو است.
بخشداران استان در روستای منشاد مهریز گردهم آمدند - همراه عکس
وی عنوان کرد: انتظارات مردم روستا بالا است و در سال های گذشته برای فراهم کردن امکانات با مشکلات عدیده ای از جمله کمبود بودجه روبه رو بوده ایم.
 
رستگاری با اشاره به قابلیت‌های زياد روستاهای مهریز گفت:  وجود آثار تاریخی و باستانی فراوان وهمچنین وجود معادن مختلف در روستاها از قابلیت‌های ممتاز در روستاهای مهریز است.
 
وی گفت: به علت خشكسالي سال گذشته، روستاي منشاد خسارت زیادی را متحمل شد و در سال جاری نیز با توجه بارندگی صورت گرفته، هنوز خشکسالی خطر بزرگی برای اهالی این منطقه محسوب می‌شود، متوسط بارندگی در روستای منشاد 400 میلیمتر است که در سال جاری فقط 115 میلیمتر بارندگی در این روستا بوده است.
 
وی اظهار امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات خشکسالی جبرانی برای خسارات خشکسالی باشد

مهندس امامی مدیر کل امور روستایي استانداري يزد نيز در این نشست در سخنانی از بخشداران خواستار قرار دادن اجرای کمیسیون 99 در راس برنامه‌های خود شد و گفت: اولين كاربرد کمیسیون 99 اين است كه از ساخت و سازهای غیر قانونی جلوگیری می‌کند وموضوع اصلی آن کنترل در ساخت وساز است تا به صورت نظامند باشد.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های مهریز و میبد اجرای کمیسیون 99 بسیار عالی بوده است و در سال جاری برای دادن اعتبار به دهیاران عملکرد آنان در ساخت و ساز و نحوه نظارت ملاک قرار می‌گیرد.
مهندس امامی پیشنهاد تشکیل صندوق قرض‌الحسنه در روستاها را داد و گفت: برای ایجاد زمینه اشتغال و دادن  تسهیلات وهمچنین برای انجام امورات روستا باید در روستا صندوق قرض الحسنه تشکیل شود که بخشی از منابع ان را کمیته امداد و بخشی از آورده خود مردم روستا تشكيل مي‌دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چنانجه در همه روستاها امکان ایجاد صندوف فرض‌الحسنه نباشد در هر شهرستان بايستي به عنوان مركز نسبت به تاسيس آن اقدام كرد.آدرس کوتاه :