با حضور اقشار مختلف مردم؛ مراسم سالگرد شهادت شهید بهشتی در مهریز برگزار شد

با حضور اقشار مختلف مردم؛ مراسم سالگرد شهادت شهید بهشتی در مهریز برگزار شد


همراه با گزارشی تصویری
با حضور اقشار مختلف مردم؛ مراسم سالگرد شهادت شهید بهشتی در مهریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مراسم گرامیداشت شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش در مسجد جامع باغ بهار مهریز با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباس سبحانيان در این مراسم که  در مسجد جامع باغ‌بهار برگزار شد ، ولايت‌مداري شهيد بهشتي را از ويژگي ‌اي بارز اين عالم متفكر جهان اسلام دانست و افزود: پست مقام براي شهيد بهشتي مطرح نبود و او تنها راه امام و ولايت را ادامه مي‌داد.
وي با اشاره به فتنه‌هاي اخير اظهار داشت: شهيد بهشتي و 72 تن از ياران صديق امام و انقلاب در حادثه دلخراش هفتم تير سال 1360 همچون ديگر شهداي هشت سال جنگ تحميلي همه قرباني بغض‌ها و عداوت‌هاي دشمنان اسلام شده‌اند و در عصر حاضر نيز بايد اعتراف كنيم كه هنوز رگه‌هايي از انحراف در جامعه ما وجود دارد و بايد با افزايش بصيرت با آنها مقابله كرد.
سبحانيان صبر و بردباري و ساده‌زيستي را از ويژگي‌هاي آيت‌الله شهيد بهشتي برشمرد و خاطرنشان كرد: شهيد بهشتي مظهر عدالت علوي بود و در زمان حياتش مظلوم زيست و خار چشم دشمنان بود.
وي ادامه داد: شهيد بهشتي يك شخصيت كم‌نظير و بزرگ براي نظام اسلامي ما بود و از جنبه‌هاي فكري، عقيدتي و سياسي شخصي بسيار متفكر بود.
مسئول دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه الغدير استان يزد عنوان داشت: شهيد بهشتي خودش را در طول خدمت وقف مردم كرد و به تعبيري تشنه خدمت بود.
سبحانيان شهيد بهشتي را عالم و اسلام شناس بزرگي براي نظام اسلامي دانست و افزود: در زمان تدوين قانون اساسي، نقش شهيد بهشتي بسيار پررنگ و اثرگذار بود و در اين ميان به حق شهيد بهشتي معمار دستگاه قضاي اسلامي نام گرفت.
وي يادآور شد: شهيد بهشتي خود را وقف اسلام و نظام اسلامي كرد و در حقيقت وي تنديس مظلوميت بود و همانطور كه امام راحل (ره) فرمودند: «بهشتي مظلوم زيست و مظلوم از دنيا رفت».
سبحانيان همچنين با اشاره به سخن امام خميني (ره) كه شهيد بهشتي را به يك ملت تشبيه كردند،‌ بيان داشت: شهيد بهشتي دريايي از علم، اخلاص، انديشه و تفكر اسلامي بود.
وي در اين مراسم همچنين با تسليت ايام شهادت حضرت موسي بن جعفر (ع) به بيان فضايل و مصائب آن امام همام پرداخت.

 

 

 

 

آدرس کوتاه :