با اولویت بندی آسیب ها اجتماعي شاهد اقدامات گسترده تري جهت پیشگیری از آسیبهای اجتماعی خواهيم بود


بهزیستی با اولویت بندی آسیب‌ها در حل مشکلات اثرگذار عمل کند

بهزیستی با اولویت بندی آسیب‌ها در حل مشکلات اثرگذار عمل کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز ، فخرالسادات خامسی هامانه در بازدید از اورژانس اجتماعی شهرستان مهریز با بیان اینکه بهزیستی یکی از سازمان‌های تخصصی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، اظهار داشت: بهزیستی می‌تواند با اولویت بندی آسیب‌ها در حل مشکلات اثرگذار عمل کند.

 مدیر کل امور اجتماعی استانداری  استان بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی باید در کارگروه‌های فرهنگی اجتماعی بدون هیچ خط قرمزی بیان شود تا شاهد اقدامات گسترده تري در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی توسط بهزیستی شهرستان مهریز باشیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مهریز نیز در این بازدید با اشاره به اینکه یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی در شهرستان مهریز، پدیده طلاق است، اظهار داشت: بهزیستی با مداخله خود توانسته این آمار را تا حدی کاهش دهد به نحوی که اکنون ۳۱ درصد پرونده‌های طلاق ارجاعی به مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان مهریز به سازش ختم می‌شود.

علیرضا علیزاده با تاکید بر اینکه باید اقدامات مؤثر دیگری نیز در راستای کاهش آسیب اجتماعی طلاق نیز انجام شود، افزود: برنامه‌های سلامت اجتماعی خانواده‌ها، آموزش زوجین و انتخاب همسر باید تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر آسیب‌های اجتماعی که در اورژانس اجتماعی مهریز بررسی می‌شود، اقدام به خودکشی و اعتیاد در بین نسل‌های مختلف است که امیدواریم بتوانیم در این زمینه نیز اقدامات اثرگذاری انجام دهیم.
آدرس کوتاه :