اولین یادواره شهدای دهستان بهادران مهریز برگزار شد

اولین یادواره شهدای دهستان بهادران مهریز برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز،  اولین یادواره شهدای دهستان بهادران مهریز با حضور استاندار یزد ، نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در مسجد الرسول (ص) برگزار شد و حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی گفت: مقام شهید و ایثار و شهادت در راه خدا و عقیده از چنان قرب و منزلتی برخوردار است که خداوند متعال در آیات مکرر به آن پرداخته و ائمه اطهار (ع) هم به آن اشاره دارند . استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: ایثارگری در راه خدا و اجرا شدن احکام دین در جامعه از چنان قداست و عظمتی برخوردار است که سایر شکل های ایثار در مقابل آنها ناچیز و کوچک به حساب می آیند. راشد یزدی گفت: قرآن کریم در این رابطه می فرماید: شهادت بالاترین و آخرین مرحله از خود گذشتگی و ایثار است که بندگان مخلص خدا جان عزیزشان را در کف خود قرار داده و در راه هدفی متعالی فدا می نمایند . وی گفت: صفات متجلی در شهدا همان واهمه نداشتن از مرگ ، شفقت، آزادمنشی، ایمان و پرهیز از شهوت طلبی و ثبات قدم و صداقت در عمل است. این مسئول با اشاره به اینکه شهدا با نثار جان شریف خود ، انقلاب اسلامی را برای همیشه در مقابل ترفندهای مختلف دشمن بیمه و مصون کرده اند بر ترویج فرهنگ شهادت و تبیین راه آنها تاکید کرد . راشد یزدی گفت: باید در عمل و نه شعار در جهت راه و اهداف مقدش شهیدات فعالیت داشت و مهمترین راه برای اجرایی شدن اهداف آنها ، حفظ نظام و دفاع از ولایت فقیه است . وی با اشاره به فشارهایی که دشمن علیه انقلاب اسلامی و مردم در برهه کنونی راه اندازی کرده اظهار داشت: با تکیه بر فرهنگ شهادت می توان در مقابل توطئه های آنها مقاومت کرد. راشد یزدی برگزاری اینگونه یادواره ها را برای ترویج فرهنگ ایثار ، شهادت و بیان اهداف شهدا خیلی مثمرثمر دانست که باید برگزار شود و جوانان و نسل جوان را در جریان ایثارگری های رزمندگان و جانبرکفان انقلاب اسلامی قرار داد . در این یادواره چندین برنامه متنوع هنری و فرهنگی برگزار شد و نمایشگاه عکس شهدا و وصایای آنها در معرض تماشای مردم قرار گرفت . برگزاری نمایشگاه کتاب ، تصاویر شهدا ، ایستگاه های صلواتی و پخش کلیپ هایی از دوران دفاع مقدس و لحظات تشییع پیکر مطهر شهدای این دهستان به همراه دکلمه خوانی دختر شهید ، اجرای گروه تواشیح ، نوحه سرایی توسط یک مداح اهل بیت (ع) و نیز خاطره گویی پدر بزرگوار یک شهید از برنامه های انجام شده در این شب بود.
اولین یادواره شهدای دهستان بهادران مهریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز،  اولین یادواره شهدای دهستان بهادران مهریز با حضور استاندار یزد ، نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در مسجد الرسول (ص) برگزار شد و حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی گفت: مقام شهید و ایثار و شهادت در راه خدا و عقیده از چنان قرب و منزلتی برخوردار است که خداوند متعال در آیات مکرر به آن پرداخته و ائمه اطهار (ع) هم به آن اشاره دارند .
استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: ایثارگری در راه خدا و اجرا شدن احکام دین در جامعه از چنان قداست و عظمتی برخوردار است که سایر شکل های ایثار در مقابل آنها ناچیز و کوچک به حساب می آیند.
راشد یزدی گفت: قرآن کریم در این رابطه می فرماید: شهادت بالاترین و آخرین مرحله از خود گذشتگی و ایثار است که بندگان مخلص خدا جان عزیزشان را در کف خود قرار داده و در راه هدفی متعالی فدا می نمایند .
وی گفت: صفات متجلی در شهدا همان واهمه نداشتن از مرگ ، شفقت، آزادمنشی، ایمان و پرهیز از شهوت طلبی و ثبات قدم و صداقت در عمل است.
این مسئول با اشاره به اینکه شهدا با نثار جان شریف خود ، انقلاب اسلامی را برای همیشه در مقابل ترفندهای مختلف دشمن بیمه و مصون کرده اند بر ترویج فرهنگ شهادت و تبیین راه آنها تاکید کرد .
راشد یزدی گفت: باید در عمل و نه شعار در جهت راه و اهداف مقدش شهیدات فعالیت داشت و مهمترین راه برای اجرایی شدن اهداف آنها ، حفظ نظام و دفاع از ولایت فقیه است .
وی با اشاره به فشارهایی که دشمن علیه انقلاب اسلامی و مردم در برهه کنونی راه اندازی کرده اظهار داشت: با تکیه بر فرهنگ شهادت می توان در مقابل توطئه های آنها مقاومت کرد.
راشد یزدی برگزاری اینگونه یادواره ها را برای ترویج فرهنگ ایثار ، شهادت و بیان اهداف شهدا خیلی مثمرثمر دانست که باید برگزار شود و جوانان و نسل جوان را در جریان ایثارگری های رزمندگان و جانبرکفان انقلاب اسلامی قرار داد .
در این یادواره چندین برنامه متنوع هنری و فرهنگی برگزار شد و نمایشگاه عکس شهدا و وصایای آنها در معرض تماشای مردم قرار گرفت .
برگزاری نمایشگاه کتاب ، تصاویر شهدا ، ایستگاه های صلواتی و پخش کلیپ هایی از دوران دفاع مقدس و لحظات تشییع پیکر مطهر شهدای این دهستان به همراه دکلمه خوانی دختر شهید ، اجرای گروه تواشیح ، نوحه سرایی توسط یک مداح اهل بیت (ع) و نیز خاطره گویی پدر بزرگوار یک شهید از برنامه های انجام شده در این شب بود.

آدرس کوتاه :