اولین یادواره شهدای اصناف شهرستان مهریز برگزار شد

اولین یادواره شهدای اصناف شهرستان مهریز برگزار شد


اعتصاب‌های اصناف در دوران انقلاب کمر طاغوت را شکست
اولین یادواره شهدای اصناف شهرستان مهریز برگزار شد

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، اولین یادواره 17 شهید اصناف شهرستان مهریز با حضور فرماندار، جمعی دیگر از مسئولین شهرستان، اصناف و خانواده شهدای اصناف در محل مجامع امور صنفی برگزار شد.
 محمدمهدی فرهنگ دوست در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصناف اظهار داشت: اصناف، بازاریان و کسبه مومن و فداکار در دوران دفاع مقدس همدوش سایر طبقات مردم هم در پشت جبهه با کمک‌های خود و هم با حضور در صف مقدم، انقلاب و اسلام را در مقابل دشمن یاری کردند.
وی در این یادواره که به همت مجمع امور صنفی و کانون بسیج اصناف مهریز برگزار شد، افزود: اصناف همیشه در مبازرات به‌ ویژه پیروزی انقلاب در همراهی با مرجعیت و روحانیت پیشتاز بوده‌اند و حرف اول را می‌زنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد خاطرنشان کرد: اصناف نقش ارزنده‌ای در برهه‌های مختلف انقلاب داشتند به نحوی که اعتصاب‌ها و تعطیل کردن بازار توسط اصناف در دوران انقلاب، کمر طاغوت را شکست و پس از انقلاب نیز در عرصه‌های مختلف به ویژه دوران دفاع مقدس، شاهد ایثارگری و فداکاری‌های اصناف بوده‌ایم.
فرهنگ دوست، پیروی از مسیر شهدا، ارج نهادن به راه و منش آنان و تلاش در راه زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را از مهم‌ترین وظایف هر ایرانی ذکر کرد و یادآور شد: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و دشمن امروز در عرصه جنگ نرم تلاش می‌کند بین مردم با رهبری و نظام فاصله بیندازد که با بصیرت مردم به طور قطع راه به جایی نبرده و نخواهد برد.
نماز جماعت مغرب و عشا، خیرمقدم سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت مهریز ، قرائت دعای کمیل، پخش کلیپ و تجلیل از خانواده ۱۷ شهید اصناف شهرستان مهریز از دیگر برنامه های این یادواره بود.
شهرستان مهریز 313 شهید در راه نظام مقدس اسلامی تقدیم کرده که از این تعداد، 17 نفر از شهدای اصناف شهرستان هستند.

 

آدرس کوتاه :