اولين جلسه ستاد زکات شهرستان مهريز برگزار شد

اولين جلسه ستاد زکات شهرستان مهريز برگزار شد


جلسه برنامه ریزی احیاء زکات شهرستان مهریز در کمیته امداد امام خمینی با تلاوت آیاتی چند از کلام وحی برگزار شد.
اولين جلسه ستاد زکات شهرستان مهريز برگزار شد
ابتدا آقای رضا زارعزاده مهریزی رئیس کمیته امداد و دبیر ستاد احیاء زکات شهرستان ، ضمن خیر مقدم از حضار و تشکر از همیاری و همکاری همه عزیزان ، با گزارش عملکرد یکساله واحد مشارکتهای مردمی کمیته امداد مهریز از ، فعالیتهای گذشته ستاد احیاء زکات و برنامه ریزی آینده آن در سال 1388 صحبت و پیرامون مقایسه رشد ده در صدی زکات شهرستان در سال 1386 با سال 1387 به ایراد بحث پرداختند.
دومین سخنران حجه السلام والمسلمین دهقانیزاده مسول دفتر امام جمعه بودند که با عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و آرزوی موفقیت برای همه عاملین زکات ، پیرامون هر چه بیشتر احیاء این اصل واجب اسلام که به نوعی فقرا حمایت خواهند شد به ایراد بحث پرداختند ، که زکات نه تنها در دین مبین اسلام بلکه در دیگر ادیان اللهی نیز سفارش بسیار شده است. سپس پیرامون فرهنگ سازی احیاء زکات و راههای کارشناسی و روانشناسی این فریضه به ایراد سخن پرداختند. در پایان حدیثی را بیان نمودند که زکات دهندگان برای اهل آسمان نیز نام مخصوصی دارند.......
سومین سخنران آقای رستگار بخشدار محترم شهرستان بودند که ضمن خیر مقدم ، به حضار گزارشی از برنامه زکات مهریز و بازدیدهایی که به همراه فرماندار محترم و رئیس کمیته امداد امام خمینی و چند تن از مسولین شهرستان از منازل محرومین منطقه داشته اند را ایراد نمودند که احیاء زکات ، بهترین کار برای رفع مشکلات روستائیان است. بعضی از مردم که توجیه نیستند باید آگاهی پیدا کنند که با شروع زکات ، رحمت اللهی نازل خواهد شد و پشت کردن به این فریضه است که بلای خشکسالی دائما مشکلات بیشتری را بر جامعه فرود می آورد .مردم باید باور کنند که دادن زکات نیز مانند خواندن نماز واجب است . همه سازمانها و ارگانهای عامل باید همت گمارند تا با دادن زکات بهترین آبادانی هارا داشته باشیم. در بخش دوم صحبت ایشان گزارشی از دهستانهای منطقه و آماری از تعداد شتر و گوسفند که زکات به آنها تعلق میگیرد را حدود پنج میلیارد تومان ذکر نمودندو حمایت دولت از این فریضه را مورد ستایش قرار دادند .
در ادامه آقای طبائی فر رئیس شورای شهر مهریز با تشکر از زحمات عاملین زکات شهرستان ، فرمودند: همانطوریکه مسئله خمس برای مردم جا افتاده است ، همه ما باید تمام همت خود را جهت احیاء هرچه بیشتر زکات به کار بندیم . روش تبلیغ در هر منطقه خصوصا در روستاها که با اعتقادات فرهنگی ، مذهبی مردم منطقه توام است را باید شناسایی نمود تا از آن طریق بتوان به کار گرفت .
در نهایت پیشنهادات زیر ارائه شد:
- تشکیل کمیته های مختلف فرهنگی و کاری .
- دعوت از افرادیکه زکات واجب دارند در هر منطقه و پیرامون اهمیت موضوع با آنها صحبت شود.
- مشکلات هر روستا بررسی ، و هر کمبودی که در آن منطقه احساس شود را با دادن زکات و دادن معادل آن از طرف دولت برطرف نمود.
- پیگیری علت موفقیت دیگر شهرستانها ،تا برای ما سرلوحه قرار گیرد.
- روشن نمودن جامعه ای که زکات نمی دهند برای مردم یکی از راههای پیشرفت زکات است.
آدرس کوتاه :