اهدای دو فرش نذری به حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) توسط اهالی شهرستان مهریز

اهدای دو فرش نذری به حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) توسط اهالی شهرستان مهریز


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، دو فرش نذری به حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) توسط اهالی شهرستان مهریز اهدا شد. این دو قالی 2 در 3 توسط بانوان مزویرآباد مهریز بافته و نذر این حرم شریف شد که توسط کاروانی به کربلا برده شد. دو قالی دیگر نیز در دست بافت می باشد که به حضرت علی (ع) هدیه خواهد شد ظاهرا قالی بافی برای اهل بیت به یک فرهنگ میان زنان متدین شهرستان مهریز تبدیل شده است و بانوان مهریزی با این کار خود جوش  عشق خود را به سالارشهیدان اباعبدالحسین (ع) نشان می دهند. توسل و عشق وافر به اهل بيت ايشان (عليهم السلام) از امتيازات خاص فرهنگ تشيع به شمار مي رود كه ريشه در آيات نوراني وحي و فرمايشات معصومين (عليهم السلام) دارد. لذا تمسّك و توسل به اين انوار پاك در دنيا باعث وساطت اين بزرگواران نزد پروردگار و حل شدن مشكلات با افاضة الهي و موجب شفاعت آنها در قيامت مي‎گردد
اهدای دو فرش نذری به حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) توسط اهالی شهرستان مهریز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، دو فرش نذری به حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) توسط اهالی شهرستان مهریز اهدا شد.

این دو قالی 2 در 3 توسط بانوان مزویرآباد مهریز بافته و نذر این حرم شریف شد که توسط کاروانی به کربلا برده شد.
دو قالی دیگر نیز در دست بافت می باشد که به حضرت علی (ع) هدیه خواهد شد
ظاهرا قالی بافی برای اهل بیت به یک فرهنگ میان زنان متدین شهرستان مهریز تبدیل شده است و بانوان مهریزی با این کار خود جوش  عشق خود را به سالارشهیدان اباعبدالحسین (ع) نشان می دهند.
توسل و عشق وافر به اهل بيت ايشان (عليهم السلام) از امتيازات خاص فرهنگ تشيع به شمار مي رود كه ريشه در آيات نوراني وحي و فرمايشات معصومين (عليهم السلام) دارد.
لذا تمسّك و توسل به اين انوار پاك در دنيا باعث وساطت اين بزرگواران نزد پروردگار و حل شدن مشكلات با افاضة الهي و موجب شفاعت آنها در قيامت مي‎گردد

آدرس کوتاه :