امضاي تفاهم نامه همكاري بين جهاد دانشگاهي استان يزد با فرمانداري مهريز

شناسه : 5351078

امضاي تفاهم نامه همكاري بين جهاد دانشگاهي استان يزد با فرمانداري مهريز
در نشستی  با حضور "مهدی باصولی" رییس جهاددانشگاهی استان یزد، "سید محمد رستگاری" فرماندار شهرستان مهریز و معاونین این دو مجموعه در جهاددانشگاهی استان برگزار شد، طرفین پیرامون این تفاهم نامه با یکدیگر بحث و تبادل نظر و در پایان آن را امضاء کردند.

در ابتدای این نشست، رییس جهاددانشگاهی استان یزد و معاونین وی در رابطه با ظرفیت‏‎ها و توانمندی‎‏های این نهاد انقلابی و همچنین برنامه‎های توسعه‌ای آن در حوزه‏ های مختلف مطالبی را ایراد کردند.

در ادامه "سید محمد رستگاری" فرماندار مهریز با تبریک سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، ابراز امیدواری کرد با انعقاد این تفاهم‎نامه شاهد توسعه فعالیت‏های جهاددانشگاهی در شهرستان مهریز باشیم.

 

وی با اشاره به سند توسعه شهرستان مهریز اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان مهریز گام‎های خوبی در بحث‎های توسعه‎ای برداشته است و هرچند که برخی از قابلیت‎های این شهرستان تاکنون مغفول مانده است ولی با اشباع سرمایه‏گذاری در برخی شهرستان‎های استان، شاهد توجه ویژه سرمایه‎گذاران به شهرستان مهریز هستیم.

فرماندار مهریز از ظرفیت‏های موجود در این شهرستان به حوزه صنعت، کشاورزی و دامپروری، گردشگری و نیز قابلیت‎های زیست محیطی اشاره کرد و گفت: همجواری شهرستان با جاده ترانزیت کشور، واقع شدن شهرستان در نزدیکی مرکز استان و وجود شرایط آب و هوایی متنوع از جمله ویژگی‏های شهرستان مهریز برای رشد و توسعه است.

وی از رویکردهای توسعه‎ای شهرستان را توجه به صنایع پاک و های تک عنوان کرد و گفت: امیدواریم توسعه در این شهرستان به نحوی اصولی پیش برود تا در اینده   دچار مشکل نشویم و این با یک حرکت اصولی و انجام توسعه پایدار ممکن خواهد بود.

وی حفظ باغات موجود شهرستان و بهره وری بیشتر را از دیگر رویکردهای سند توسعه شهرستان ذکر کرد و افزود: البته رویکرد گردشگری بیشترین توجه مسئولان را در این سند به خود معطوف کرده است و معتقدیم که برخی از مجموعه‎های تاریخی شهرستان حتی می‎توان ظرفیت‎های گردشگری مرکز استان را به جهان بهتر معرفی کند.

رستگاری در ادامه به ظرفیت‎های گردشگری تاریخی، گردشگری طبیعی و گردشگری مذهبی و دینی شهرستان نیز اشاراتی کرد.

وی از تاکید مسئولان ارشد استان بر سند توسعه شهرستان خبر داد و گفت: خوشبختانه نماینده محترم مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز نظر مساعدی در رابطه با توسعه فعالیت‎های جهاددانشگاهی در شهرستان دارند و از ظرفیت‎های بخش خصوصی در شهرستان نیز در این رابطه بهره خواهیم گرفت.

فرماندار شهرستان با اشاره به برخی مفاد تفاهم نامه فرمانداری با جهاددانشگاهی استان از جمله  انجام تحقیقات توسعه‎ای و کاربردی بر اساس سند توسعه شهرستان و راه اندازی مراکز خدمات تخصصی در زمینه‎های فرآوري انار، گياهان دارويي و مرکز حفاظت از اسب کاسپین، گفت: خوشبختانه وجود بزرگترین مجموعه انار خاورمیانه در این شهرستان و مجموعه باغ ذخائر ژنتیک انار در مرکز استان و نیز در مهریز می‎تواند در بحث راه اندازی مرکز تحقیقات انار در شهرستان موثر باشد.

رستگاری همچنین با اشاره به 200 هزار هکتار از اراضی بکر شهرستان در منطقه حفاظت شده کالمند و بهاداران، این ظرفیت را در بحث تحقیقات در زمینه گیاهان دارویی در شهرستان از سوی جهاددانشگاهی مثبت ارزیابی کرد.


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

 

پرتال جامع امام خميني (ره)

پرتال جامع امام خميني (ره)

پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري

پرتال جامع امام خميني (ره)

يزدخبر

حاشيه

پايگاه اطلاع رساني دولت

پرتال وزارت كشور

پرتال استانداريحاشيه