امام جمعه موقت مهریز: رابطه ایران و آمریکا هنوز هم رابطه گرگ و میش است

امام جمعه موقت مهریز: رابطه ایران و آمریکا هنوز هم رابطه گرگ و میش است


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، حجت‌الاسلام عباس پورصادقی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به سخنان اخیر یکی از مسئولان کشور مبنی بر ارتباط با آمریکا، این مواضع را تعجب‌آور دانست و با اشاره به مواضع و بیانات حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و جنایت‌ها و خیانت‌های آمریکا نسبت به ملت مسلمان ایران و مسلمین جهان اظهار داشت: رابطه ایران و آمریکا هنوز هم رابطه گرگ و میش است. وی تأکید کرد: ما ارتباط را حرام نمی‌دانیم ولی براساس دستورات اسلام، رابطه‌ای که با دیگران برقرار می‌کنیم باید براساس عزت و کرامت انسانی باشد و تا زمانی که آمریکا خوی استکباری دارد ما نمی‌توانیم با آنها رابطه داشته باشیم. پورصادقی عنوان کرد: بچه‌های 10 ساله هم می‌فهمند که آمریکا هم‌چون گرگ، خوی استکباری دارد و نمی‌توان با آن رابطه داشت. وی بیان کرد: در سه دهه گذشته آمریکا با تهدید و تحریم در برابر ایران ایستاده که با تدابیر رهبری و با پشتیبانی مردم این تهدیدات به فرصت تبدیل شده است. خطیب موقت نماز جمعه مهریز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک هفته سلامت از این ایام به عنوان فرصتی مناسب برای رسیدگی به سلامت روح و روان در کنار سلامت جسم یاد کرد. وی سلامتی را بزرگترین نعمتی دانست که در اختیار بشر است و افزود: بدون سلامتی بهره بردن از سایر نعمت‌ها امکان‌پذیر نیست، سلامت انسان همانند سایر نعمات خداوندی با تلاش و کوشش در اختیار شخص قرار می‌گیرد. پورصادقی تصریح کرد: بسیاری از دستورات اسلام در راستای تأمین سلامت و رفاه انسان است و در واقع اسلام بیش از سایر ادیان به بهداشت فردی و اجتماعی اهمیت می‌دهد. وی بیان کرد: کسی که بخواهد جسمی سالم و روحی شاداب داشته باشد باید با برنامه‌ریزی مشخص، پیروی از قواعد سلامت و پیگیری همه‌جانبه به این هدف خود نائل شود. پورصادقی هم‌چنین با اشاره به سالروز تأسیس بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن در به‌سازی و بازسازی روستاها نقشی اساسی داشته است. وی بنیاد مسکن را از نخستین نهادهایی دانست که دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام(ره) تأسیس شد. پورصادقی اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) نیز پس از تشکیل حکومت در مدینه، نخستین دغدغه‌شان ساماندهی افراد بی‌خانمان و مهاجران بود. وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در نامه خود به بنیاد مسکن بر تلاش مسئولان در راستای عدم وجود افراد بی‌خانمان در جامعه تأکید کردند و از دولت خواستند که زمین‌های خود را به صورت رایگان در اختیار نیازمندان قرار دهد. امام جمعه موقت مهریز با اشاره به 21 فروردین، سالروز شهادت شهید آوینی به بیان خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی از این شهید بزرگوار پرداخت.
امام جمعه موقت مهریز: رابطه ایران و آمریکا هنوز هم رابطه گرگ و میش است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، حجت‌الاسلام عباس پورصادقی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به سخنان اخیر یکی از مسئولان کشور مبنی بر ارتباط با آمریکا، این مواضع را تعجب‌آور دانست و با اشاره به مواضع و بیانات حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و جنایت‌ها و خیانت‌های آمریکا نسبت به ملت مسلمان ایران و مسلمین جهان اظهار داشت: رابطه ایران و آمریکا هنوز هم رابطه گرگ و میش است.
وی تأکید کرد: ما ارتباط را حرام نمی‌دانیم ولی براساس دستورات اسلام، رابطه‌ای که با دیگران برقرار می‌کنیم باید براساس عزت و کرامت انسانی باشد و تا زمانی که آمریکا خوی استکباری دارد ما نمی‌توانیم با آنها رابطه داشته باشیم.
پورصادقی عنوان کرد: بچه‌های 10 ساله هم می‌فهمند که آمریکا هم‌چون گرگ، خوی استکباری دارد و نمی‌توان با آن رابطه داشت.
وی بیان کرد: در سه دهه گذشته آمریکا با تهدید و تحریم در برابر ایران ایستاده که با تدابیر رهبری و با پشتیبانی مردم این تهدیدات به فرصت تبدیل شده است.
خطیب موقت نماز جمعه مهریز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک هفته سلامت از این ایام به عنوان فرصتی مناسب برای رسیدگی به سلامت روح و روان در کنار سلامت جسم یاد کرد.
وی سلامتی را بزرگترین نعمتی دانست که در اختیار بشر است و افزود: بدون سلامتی بهره بردن از سایر نعمت‌ها امکان‌پذیر نیست، سلامت انسان همانند سایر نعمات خداوندی با تلاش و کوشش در اختیار شخص قرار می‌گیرد.
پورصادقی تصریح کرد: بسیاری از دستورات اسلام در راستای تأمین سلامت و رفاه انسان است و در واقع اسلام بیش از سایر ادیان به بهداشت فردی و اجتماعی اهمیت می‌دهد.
وی بیان کرد: کسی که بخواهد جسمی سالم و روحی شاداب داشته باشد باید با برنامه‌ریزی مشخص، پیروی از قواعد سلامت و پیگیری همه‌جانبه به این هدف خود نائل شود.
پورصادقی هم‌چنین با اشاره به سالروز تأسیس بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن در به‌سازی و بازسازی روستاها نقشی اساسی داشته است.
وی بنیاد مسکن را از نخستین نهادهایی دانست که دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام(ره) تأسیس شد.
پورصادقی اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) نیز پس از تشکیل حکومت در مدینه، نخستین دغدغه‌شان ساماندهی افراد بی‌خانمان و مهاجران بود.
وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در نامه خود به بنیاد مسکن بر تلاش مسئولان در راستای عدم وجود افراد بی‌خانمان در جامعه تأکید کردند و از دولت خواستند که زمین‌های خود را به صورت رایگان در اختیار نیازمندان قرار دهد.

امام جمعه موقت مهریز با اشاره به 21 فروردین، سالروز شهادت شهید آوینی به بیان خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی از این شهید بزرگوار پرداخت.

آدرس کوتاه :