امام جمعه مهریز: دل کندن از دنیا شرط اول رسیدن به مقام یقین است

امام جمعه مهریز: دل کندن از دنیا شرط اول رسیدن به مقام یقین است


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، حجت الاسلام علی برهان امام جمعه مهریز در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان که در جمع معتکفین برگزار شد دل کندن از دنیا را شرط اول به مقام یقین رسیدن دانست. برهان اعتکاف را بهترین راه مقرب شدن به درگاه الهی دانست و افزود: دوری از دنیا و دنیاطلبی نزدیک ترین راه برای رسیدن به خدا هست و آدمی با دل برکندن از دنیا راه را برای نزدیک تر شدن به خدا هموار می کند. وی بیان داشت : کسی به خدا نزدیکتر است که صفات الهی را در خود ایجاد کرده و صفات خداوند که در قرآن با نام اسماء الحسنی از آن یاد شده در خود ایجاد کند. وی نقطه قوت برگزاری اعتکاف در این شهرستان را حضور چشم گیر جوانان دانست که از تعداد 1200 معتکف در مساجد شهرستان نزدیک به 80 درصد از این آمار را تشکیل می دهند. امام جمعه مهریز اعتکاف را فرصتی مناسب دانست تا انسانی که در پیچ و خم های مادی غرق شده، خود را بازیابد و به قصد بهره بردن از ارزش های معنوی از علایق مادی دست بکشد. تسلیت سالروز وفات حضرت زینب سلام الله علیها و ذکر فضائل و مصائب آن امام از دیگر سخنان امام جمعه مهریز بود.  برهان در پایان 27 خرداد ماه سالروز بسیج اساتید را تبریک و شهید دکتر چمران را نمونه و الگویی مناسب برای اساتید دانست.
امام جمعه مهریز: دل کندن از دنیا شرط اول رسیدن به مقام یقین است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، حجت الاسلام علی برهان امام جمعه مهریز در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان که در جمع معتکفین برگزار شد دل کندن از دنیا را شرط اول به مقام یقین رسیدن دانست.
برهان اعتکاف را بهترین راه مقرب شدن به درگاه الهی دانست و افزود: دوری از دنیا و دنیاطلبی نزدیک ترین راه برای رسیدن به خدا هست و آدمی با دل برکندن از دنیا راه را برای نزدیک تر شدن به خدا هموار می کند.
وی بیان داشت : کسی به خدا نزدیکتر است که صفات الهی را در خود ایجاد کرده و صفات خداوند که در قرآن با نام اسماء الحسنی از آن یاد شده در خود ایجاد کند.
وی نقطه قوت برگزاری اعتکاف در این شهرستان را حضور چشم گیر جوانان دانست که از تعداد 1200 معتکف در مساجد شهرستان نزدیک به 80 درصد از این آمار را تشکیل می دهند.
امام جمعه مهریز اعتکاف را فرصتی مناسب دانست تا انسانی که در پیچ و خم های مادی غرق شده، خود را بازیابد و به قصد بهره بردن از ارزش های معنوی از علایق مادی دست بکشد.
تسلیت سالروز وفات حضرت زینب سلام الله علیها و ذکر فضائل و مصائب آن امام از دیگر سخنان امام جمعه مهریز بود.
 برهان در پایان 27 خرداد ماه سالروز بسیج اساتید را تبریک و شهید دکتر چمران را نمونه و الگویی مناسب برای اساتید دانست.

آدرس کوتاه :