آغاز سمپاشی درختان و درختچه‌های سطح شهرستان مهریز

آغاز سمپاشی درختان و درختچه‌های سطح شهرستان مهریز


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مسئول فضای سبز شهرداری مهریز از آغاز سمپاشی درختان و درختچه‌های سطح این شهر خبر داد. محمد بهاری اظهار داشت: برای کنترل آفات و مبارزه با بیمارهای گیاهی و با هزینه‌ای بالغ بر 50 میلیون ریال تمام درختان و درختچه‌های سطح شهرستان مهریز سمپاشی شد. وی با بیان اینکه عملیات سمپاشی با رعایت تمام نکات ایمنی انجام می‏شود، تصریح کرد: در این طرح از سمومی استفاده می‌شود که کمترین خسارت را به محیط زیست وارد کنند و بیشترین تاثیر را در از بین بردن آفات داشته باشند. بهاری خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم که رشد و نمو گیاهان همواره تحت تأثیر عوامل محدود کننده‌ای همچون آفات قرار می‌گیرد و این آفات باعث ضعف عمومی و در نهایت خشکیدگی گیاه می‌شود، بنابراین شهرداری مهریز اقدام به سمپاشی درختان معابر سطح شهر کرده تا از خشکیدگی درختان در این شهر جلوگیری شود. وی هدف دیگر اجرای این طرح را سلامت و شادابی فضای سبز و محیط زیست شهری ذکر کرد و افزود: سمپاشی درختان بستگی به شرایط آب و هوایی و میزان بروز طغیان آفات و بیماری‌های گیاهی دارد.
آغاز سمپاشی درختان و درختچه‌های سطح شهرستان مهریز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، مسئول فضای سبز شهرداری مهریز از آغاز سمپاشی درختان و درختچه‌های سطح این شهر خبر داد.
محمد بهاری اظهار داشت: برای کنترل آفات و مبارزه با بیمارهای گیاهی و با هزینه‌ای بالغ بر 50 میلیون ریال تمام درختان و درختچه‌های سطح شهرستان مهریز سمپاشی شد.
وی با بیان اینکه عملیات سمپاشی با رعایت تمام نکات ایمنی انجام می‏شود، تصریح کرد: در این طرح از سمومی استفاده می‌شود که کمترین خسارت را به محیط زیست وارد کنند و بیشترین تاثیر را در از بین بردن آفات داشته باشند.
بهاری خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم که رشد و نمو گیاهان همواره تحت تأثیر عوامل محدود کننده‌ای همچون آفات قرار می‌گیرد و این آفات باعث ضعف عمومی و در نهایت خشکیدگی گیاه می‌شود، بنابراین شهرداری مهریز اقدام به سمپاشی درختان معابر سطح شهر کرده تا از خشکیدگی درختان در این شهر جلوگیری شود.
وی هدف دیگر اجرای این طرح را سلامت و شادابی فضای سبز و محیط زیست شهری ذکر کرد و افزود: سمپاشی درختان بستگی به شرایط آب و هوایی و میزان بروز طغیان آفات و بیماری‌های گیاهی دارد.

آدرس کوتاه :