تنها فرودگاه اختصاصی کشور در زمینی به مساحت ۹۸ هکتار در شهرستان مهریز به بهره برداری می رسد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز ، سه شنبه 10 اردیبهشت فرماندار مهریز از نخستین فرودگاه اختصاصی کشور بازدید کرد.

رضا زارع زاده مهریزی در بازدید و بررسی مسائل این فرودگاه با قدردانی از پیگیری طرح از سوی دست اندرکاران امر تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده فرودگاه تا اول مهرماه 1398 به بهره برداری می رسد.


وی ادامه داد: ساخت فرودگاه اختصاصی در این شهرستان توسط بخش خصوصی در معرفی منطقه و توسعه آن نقش موثری دارد و دولت برای اجرای اینگونه طرح ها از متقاضیان و سرمایه گذاران حمایت می کند.


فرماندار مهریز تصریح کرد: این طرح ابتکاری و نحوه انجام آن رضایت بخش و منحصر به فرد است، امیدواریم الگویی برای سایر سرمایه گذاران برای اجرای طرح های مشابه در شهرستان باشد.


زارع زاده مهریزی بیان داشت: رسیدگی به مشکلات و رفع نیازهای این طرح با حمایت دولت در اولویت قرار دارد و برای سایر برنامه های فرهنگی، عمرانی و تولیدی آمادگی کامل وجود دارد.


عبدالرسول حسینی نسب مدیرعامل شرکت توسعه پرواز اظهار داشت: نخستین فرودگاه اختصاصی کشور با هدف آموزش پروازهای سبک، دو نفره و تاکسی پرواز تا پایان مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: باند این فرودگاه هزار و ۶۰۰ متر طول و ۲۵ متر عرض دارد و مراحل ساخت آن رو به اتمام است.

حسینی نسب عنوان کرد: این فرودگاه دارای سه آشیانه به مساحت کلی ۴ هزار و ۲۰۰ مترمربع و یک ساختمان اداری است که در حال حاضر ۸۰ درصد پیشرفت کار داشته است.


مدیرعامل شرکت توسعه پرواز مهریز با اشاره به ظرفیت‌های خوب این فرودگاه عنوان کرد: مهم‌ترین اصل برای یک فرودگاه امنیت، جایگاه سوخت‌گیری مناسب و مکان فنی مناسب است که در این فرودگاه دیده و عملی شده است.

حسینی نسب همچنین به بیان مشکلات پیش روی این فرودگاه پرداخت و بیان کرد: آسفالت نبودن مسیر فرودگاه و عدم تأمین آب مورد نیاز، از جمله مشکلات تنها فرودگاه اختصاصی کشور است.

وی ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک تنها هتل هوایی در کشور برای اسکان مسافران در همین مکان افتتاح و بهره برداری می‌شود.

 
آدرس کوتاه :