مردم ولايتمدار محلات شهرستان مهريز برای اولین بار نماز وحدت بخش عید سعيد فطر را با شكوه وحدت و يكپارچگي در حسينيه وحدت اقامه خواهند كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهریز جلسه هماهنگي اقامه نماز عيد سعيد فطر  با حضور فرماندار ، امام جمعه و جمعي از مسئولين شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداري مهريز برگزار شد.

فرماندار مهریز گفت: اتحاد و وحدت همواره یکی از رمزهای موفقیت است و تفرقه و فاصله بین مردم موجب آفت‌های زیادی در اجتماع می‌شود و ازآنجایی‌که قرآن می‌فرماید یدالله مع الجماعه و خدا با جماعت است، ایده برگزاری مراسم اقامه نماز عید فطر با حضور مردم محلات شهرستان در یک مکان ایده ناب و ارزشمندی است.

رضا زارع زاده  افزود: حضور تمام مردم شهرستان مهریز در حسینیه وحدت برای اقامه نماز عید فطر می‌تواند بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی این شهرستان در سال ۹۸ باشد و اگر این موضوع محقق شود می‌تواند زمینه پایه‌گذاری حرکت‌های فرهنگی و ارزشی بیشتری را فراهم کند.

رضا زارع زاده مهریزی افزود: همکاری و همراهی مردم و تمام نهادهای اجرایی منطقه نقش مهمی در اقامه این فریضه دینی دارد و بدون شک شاهد برگزاری باشکوه آن برای نخستن بار به صورت متمرکز در این فضای بزرگ خواهیم بود.

 همچنين حجت‌الاسلام محی‌الدینی خاطرنشان کرد: پراکندگی محلات مختلف مهریز و پدیده محله گرایی در این شهرستان یکی از مسائلی است که در برخی موارد باعث تصادم ساکنین محلات مختلف و معضلاتی در این شهرستان شده است.

امام‌جمعه مهریز افزود: طی ۲ سال گذشته با اقامه نماز عید سعید فطر در مسجد جامع ولیعصر شهرستان تلاش کردیم تا با نمایش صفوف به‌هم‌پیوسته مردم محلات مختلف مهریز در یک مکان، شاهد وحدت و یکپارچگی مردم این شهرستان باشیم؛ اما امسال قصد داریم با حمایت مسئولین، هیئت‌امنای مساجد و مردم این دیار گام بلندتری برداریم.

وی تأکید کرد: برگزاری نماز عید فطر با حضور ساکنین محلات مختلف، شکوه و عظمت اتحاد و همبستگی را به نمایش می‌گذارد و اقامه نماز باهدف برقراری اتحاد هر چه بیشتر بین مردم در روزی که روز دعا و روز پاداش خدا به مؤمنین است، دارای برکات بی‌شمار و موجب نزدیک شدن دل‌ها به یکدیگر می‌شود.

محی‌الدینی ضمن تشکر از تلاش‌های ستاد اقامه نماز جمعه برای اقامه نماز عید فطر در حسینیه وحدت مهریز گفت: جلسات متعددی در ماه مبارک رمضان با روحانیون، ائمه جماعت و اعضای هیئت‌امنای مساجد برگزارشده است و همگی برای برپایی نماز عید سعید فطر در حسینیه وحدت مهریز به‌اتفاق نظر رسیدند و بی‌شک این حرکت ارزشمند مایه دلگرمی مردم این شهرستان خواهد بود.

وی ادامه داد: فلسفه اقامه این نماز در دین مبین اسلام بر اساس وحدت و همدلی در راستای تحقق ارزش های معنوی است، بنابراین با همکاری خوب ائمه جماعات، همراهی مسئولان و سایر اقشار مردم این فریضه به نحو مناسب اقامه می شود.

 
آدرس کوتاه :