محمد علي طالبي استاندار يزد در بازديد از شركت توسعه پرواز مهريز گفت راه اندازي فرودگاه مهريز زمينه اي براي تبديل شدن استان يزد به پايگاه توليد هواپيماهاي سبك خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان مهريز محمد علي طالبي استاندار يزد در بازديد از پروژه فرودگاه مهريز گفت راه اندازي اين فرودگاه زمينه اي براي تبديل شدن استان يزد به پايگاه توليد هواپيماهاي سبك خواهد شد.

وي با بيان اينكه توليد اين هواپيماها نياز كشور را تامين خواهد كرد گفت اين مجموعه مي تواند باعث توسعه صادرات هواپيماهاي سبك و تاكسي پرواز به كشورهاي همسايه شود.

همچنين عبدالرسول حسینی نسب مديرعامل شركت توسعه پرواز مهريز در این باره تصریح کرد: این فرودگاه اختصاصی با هدف آموزش و انجام پروازهای سبک، دونفره و تاکسی پرواز تا پایان مهرماه در مهریز به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته‌ی وی، فرودگاه مذکور در زمینی به مساحت ۹۸ هکتار شامل باند فرودگاه، آشیانه و ساختمان اداری ایجاد شده است.

حسینی‌نسب با بیان این که باند فرودگاه مذکور به طول ۱۶۰۰ متر و عرض ۲۵ متر در حال تکمیل است، تصریح کرد: این فرودگاه دارای سه آشیانه به مساحت کلی ۴۲۰۰ مترمربع و یک ساختمان اداری است که تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی، ظرفیت این فرودگاه را ۵۰ فروند هواپیمای آموزشی خواند و عنوان کرد: مهم‌ترین اصل برای یک فرودگاه، امنیت آن، جایگاه سوخت‌گیری مناسب و مکان فنی مناسبش است که در این فرودگاه دیده و عملیاتی شده است.

 


آدرس کوتاه :